Haber Detayı
12 Şubat 2016 - Cuma 04:04 Bu haber 899 kez okundu
 
Yozgat Eğitimine 276 Taze Kan
Bir çok şeyde olduğu gibi eğitimde de Türkiye sıralamasında gerilerde olan Yozgat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şubat 2016 atamalarında ataması yapılan 276 yeni öğretmenle eğitim seviyesini yükseltmeyi hedefliyor. Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, bakanlık tarafından yeni eğitim- öğretim dönemi için Yozgat’a 276 öğretmen kontenjanı verildiğini söyledi.
Eğitim Haberi


İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, yaptığı açıklamada, Şubat 2016 atamalarında Yozgat’a 276 kontenjan verildiğini belirterek, “Kontenjanları ihtiyaçlar oranında hem merkezde hem de ilçelerimizde okullarımıza dağıtımını yaparak bakanlığımıza bildirdik. Bakanlığımız okullarda ihtiyaç olan öğretmen adayları listede tercihlerini yaptılar. Bu sene yapılan yeni uygulama ile 2016-2017 eğitim öğretim yılına kadar kursta olacaklar. Ağustos ayının sonuna kadar sürecek kurslar sonrasında 2016 yılı Eylül ayında kadrolarının bulunduğu yerlerde görevlerine başlayacaklar.” dedi.

 

Yapılacak sistemde herkesin danışman öğretmen olarak istedikleri illerden seçimini yaparak, o illerde stajlarını tamamlayabileceklerini kaydeden Kuş, "Staj için ilimize gelecek kişi sayısı takvim neticelenmediği için şuan net değil. Atama noktasında 276 öğretmenimiz önümüzdeki eğitim öğretim döneminde görevlerine başlayacaklardır. İkinci eğitim öğretim yılımız başladı. Şuanda eksik öğretmen açığımız bulunmamaktadır. Bizler eksik olan öğretmen açığını ücretli öğretmenlerle tamamlıyoruz. Merkezimizde ve ilçelerimizde boş geçen derslerimiz bulunmamaktadır. İnşallah başarılı bir dönemi de bu şekilde kapatmış olacağız.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Eğitimine, 276, Taze, Kan,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5