Haber Detayı
14 Ekim 2016 - Cuma 12:24 Bu haber 590 kez okundu
 
Yozgat Belediyesi Kış Hazırlıklarına Başladı
Yozgat’ta yavaş yavaş havaların soğumaya başlamasıyla akıllara gelen soru kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte Yozgat Belediyesi hazırlıklarını tamamladı mı? Ne tür hazırlıkları var? vatandaşın endişe edeceği bir durum var m? Sorularına Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün cevap verdi. Akgün kış hazırlıklarımız devam ediyor 7/24 esasına göre vardiyalı çalışacaklarını söyledi.
Gündem Haberi


Yozgat Belediyesi yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla araç gereç takviyesi ve bakımının yanı sıra personel açısından da kış hazırlıklarına başladı.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, yaptığı açıklamada Yozgat’ın rakım yüksekliği bakımından diğer bölgelere göre daha soğuk ve karlı geçtiğini belirterek gerekli her türlü tedbirleri düşünerek aldıklarını söyledi.

Belediye olarak kışın herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemesi için 7 gün 24 esasına göre hem araç gereç hem de personelin vardiyalı bir şekilde çalışma içerisinde olacaklarını kaydeden Akgün, “Şehrimizde ki cadde ve sokaklarda yaptığımız yol çalışmalarından dolayı bu güzergahlara uygun kar temizleme araçlarımızı geçen yıl hizmete sokarak karla mücadelemizi sürdürmüştük.

Bunlara ilave olarak tuzlama araçlarımıza bir tane daha takviye yapmayı düşünüyoruz. Eskiden don olaylarına karşı tuzlamayı ekiplerimiz küreklerle yaparak yoğun uğraş veriyorlardı. Artık belediye tuzlama araçlarımızla daha kısa sürede bu işlemi yapıyoruz. Bu sayede burada görevlendirdiğimiz

Geçen yıldan kalan yaklaşık bin 300 tonluk tuz stokuna ek olarak 500 ton daha alım yaptıklarını dile getiren Akgün şunları kaydetti: Tuzlama araçlarında çalışmalarında tıkanma yaşanmaması için yeni tuz alımı yaptık. Eski tuz, tuzlama aracında tıkanmaya sebep olduğu gibi bununla birlikte arızalara neden olabiliyordu.

O yüzden bin tonluk stoka 500 ton daha alım yaptık. Ayrıca toplam Bin 800 ton da kum stokumuz bulunuyor. Kar ve buzlanma ile mücadele araç eksiğimiz bulunmuyor. Bu yıl sadece tuzlama araçlarımıza bir tane daha ilave yapmayı düşünüyoruz.

Kepçelere ise çok amaçlı kullanılması için geçen yıl kullandığımız gibi kar kürüme aparatlarını taktıracağız. Bu bakımdan karla mücadelede kepçe, tuzlama aracı, mahalle araları için küçük kepçe, kar kürüme aparatlı kepçe, kamyondan oluşan araç filomuz var.”

Yozgat'ın farklı bölgelerinde konuşlanacak ekip ve birimlerin kendi sorumluluk sahalarıyla öncelikli ilgileneceklerini vurgulayan Başkan Yardımcısı Akgün, şunları kaydetti:  "3 bölgede konuşlandıracağımız ekipler bulundukları yerde anında müdahale imkanı bulacak.

Yaklaşık 300 kişilik karla mücadele ekibine sahibiz. Şehir merkezinde 3 farklı bölgede konuşlanacak ekipler vardiya sistemi ile çalışacak.

Böylelikle ani durumlarda yaşanabilecek mağduriyetlerin de önüne geçilmiş olacak. Karla mücadele ekiplerini geçen yıl olduğu gibi bu yılda 'Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü' yürütecek. Ayrıca ilgili birimler sahalarda sorumluluk sahibi olacak."

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Belediyesi, Kış, Hazırlıklarına, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5