Haber Detayı
24 Kasım 2016 - Perşembe 00:00 Bu haber 1073 kez okundu
 
Yozgat Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Açıldı
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan Yerel Seçimlerde söz verdiği bir projeyi daha hayata geçirdi. Tam elli yıllık hasret olan Yozgat Kapalı Pazar Alanı dualarla hizmete açıldı.
Haberi


Açılış konuşmasını Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu yaptı. Çavuşoğlu, 40 yılın hasreti olan pazar yerine nihayet kavuştuklarını söyleyerek, bizler pazarcı esnafıyız. Bizlerden vatan haini çıkmaz çıkacak olursa da içimizde barındırmayız dedi. Çavuşoğlu Ayrıca, Pazar yerinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Belediye Başkanı Kazım Arslan da, Yozgat’a yapmayı söz verdikleri önemli bir hizmeti yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Pazarcı esnafımız Yozgat’ın değişik bölgelerinde yazın sıcağında kışın soğuğunda mesleğini icra etmeye çalıştı. Onlar o yönde sıkıntı çektiler. Yozgatlı insanımız da nezih bir yerde alışveriş yapamamanın sıkıntısını çekti. Bu sıkıntıları bugün açılışını yaptığımız tesisle gideriyoruz” dedi. Ayrıca Başkan Arslan, bizler hizmete talibiz makam sevdalısı değiliz, bizim tek derdimiz milletimiz vatandaşlarımız. Dün bu makamda başkaları vardı bu gün biz varız, Yozgat’a ve Yozgatlıya kalıcı hizmet yapma gayretindeyiz. Açmış olduğumuz Kapalı Pazar yerimiz aynı zamanda üzerinde bulunan sosyal tesislerimizle Yozgat halkımızın hizmetine açıyoruz. Allah hayırlı eylesin” diye konuştu.

Açılışta söz alan Milletvekili Yusuf Başer ise, Yozgatlının ve Yozgat halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu kaydederek, “Yozgat Belediyesinin yapmış olduğu hayırlı bir hizmeti açmak için bir arada olmaktan dolayı Rabbime  hamd ediyorum,  emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yozgat insanı her şeyin en iyisine layık” diye konuştu.

Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül de, esnafa yapılan hiçbir hizmetin karşılıksız kalmayacağını, esnafın her zaman vatanı için canla başla çalıştığını ifade ederek, “ 1 milyon 300 bin esnafın başkanı olarak konuşuyorum ki esnafa yapılan hizmetler her zaman devlete dönmüştür. Bu dönem Yozgat için bir şahlanış, bir hizmet kalkınması” ifadelerini kullandı.

Son olarak söz alan Vali Kemal Yurtnaç ise, Yozgat’ın çehresini değiştirmek adına seçilmiş ve atanmışı ile birlikte hareket edeceklerini, Yozgat’ın kalkınması noktasında çalışan Yozgat Belediyesi’ne her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Yozgat’ın doğu batı, kuzey güney yönünde gelişmesi için her türlü çalışmanın altına imza atacaklarını kaydeden Vali Yurtnaç, “Bu şehrin çehresini değiştireceğiz. Dar bir merkez üzerinde bulunan Yozgat’ta yeşil alanları artıracağız. Bizden önceki meslektaşım spor vadisini şehre kazandırmış, bu hizmetin devamlılığını sağlayacağız. Mimari, bir kültürün yansımasıdır. Kültür hayatındaki zenginlik mimariyi oluşturur. Biz de idare olarak Belediye Başkanımız Kazım Arslan’a Yozgat’ın yeşil alanlarını artırması noktasında yardım edeceğiz, destek olacağız” dedi.

Kendisinin de esnaf çocuğu olduğunu anımsatan Vali Yurtnaç, “Ben de esnaf çocuğuyum. Küçüklüğümden beri çeşitli işlerde çalıştım. O günlerimi şu anki mesleğimde sonuna kadar kullandım. Esnaflık özel bir meziyettir. Ahilik geleneğinden gelir. Esnafın en önemli şeyi güler yüzüdür. Besmele ile iş yerini açmak, gelene güler yüzle davranmak, işlerinde yardımcı olmak esnaflık ve ahilik geleneğinin birinci özelliğidir. Yozgat’ı hep beraber kalkındıracağız. Bu yapılan hizmetin pazarcı esnafına ve Yozgat halkına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından Vali Yurtnaç ve beraberindekiler Pazar yeri ve sosyal tesislerde inceleme yaptılar.

Açılışa, Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Abdulkadir Akgül, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, kurum müdürleri, vatandaşlar ve pazarcı esnafı katıldı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Belediyesi, Kapalı, Pazar, Yeri, Açıldı, Kazım Arslan, Yozgat Beled
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5