Haber Detayı
17 Haziran 2016 - Cuma 01:35 Bu haber 1077 kez okundu
 
Yozgat Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi Türkiye Elemelerinde
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 7.si düzenlenen Arapça Yarışmaları Metin ve Hikaye Canlandırma kategorisinde Yozgat kız Anadolu imam hatip lisesi bölge yarışmasını kazanarak Yozgat’ı temsil etmek üzere Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandı.
Eğitim Haberi


Yozgat kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bölge yarışmasında Yozgat’ı temsil ederek Türkiye 4’ncülüğü derecesini alarak Yozgat’ın ismini ulusal platformda duyurdu.

Kız Anadolu  İmam hatip Lisesi öğrencileri ve öğrencileri bu yarışmaya hazırlayan Arapça öğretmeni Hüseyin Çiftçi ,Okul Müdürü Cafer Akbaba, metin ve hikaye canlandırma kategorisindeki başarılarını İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u makamında ziyaret etti.

Yarışmada derece alan öğrencileri ve öğretmenlerini makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ‘’öncelikle hepiniz tebrik ediyorum gerçekten Yozgat’ta İlk olarak yarışılan bir kategoride Türkiye dördüncülüğü gibi çok başarılı bir sonuçla döndünüz. Buradan şunu anlıyoruz ki yıllardır bu yarışmalar yapılıyor ve insanların aklına kazınmış olan tabulardan bir tanesi ise böylesine büyük organizasyonu kapsayan yarışmalarda büyük illerin öğrencilerinin başarılı olabileceği düşüncesidir. Sizin de bunu ispatladığınız gibi başarının İllerin büyüklüğüyle alakası yoktur. Kişinin o işi ne kadar başarmak istemesiyle alakası vardır. Aynı zamanda sizi çalıştıran ve rehberlik eden kişinin yani öğretmeninizin de bu işte rolü çok büyüktür. Tabiki bu olay iyi bir organizasyon ve takım çalışmasına da bağlıdır” dedi.

Kuş ayrıca, “görüyorum ki sizlerde çok güzel organize olmuş ve başarı ile dönmüşsünüz. Böylesine güzel bir başarıyla dönmek demek, canlandırdığınız hikayede kendinizi bu işe ne kadar verdiğinizin kanıtıdır. Ben başta sizleri ve sizleri bu yarışmaya hazırlayan öğretmeniniz Hüseyin Çiftçi’yi ve okul müdürümüz Cafer Akbaba’yı tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum’’ dedi.

Okul Müdürü Cafer Akbaba ve öğrenciler yarışma konusunda destek sağlayan İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet Tekin’e de teşekkür etti. 

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş  günün anısına öğrencilere saat hediye etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Anadolu, İmam, Hatip, Kız, Lisesi, Türkiye, Elemelerinde,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5