Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 00:43 Bu haber 146 kez okundu
 
YOSİAD'dan Araştırma hastanesine 8 bin maske ve 320 litre dezenfektan bağışı
Merkezi İstanbul’da bulunan Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği (YOSİAD)’nin Yozgat İl Temsilciliği tarafından, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne Koronavirüs salgını ile mücadelede kullanılmak üzere 8 bin adet maske ve 320 litre dezenfektan bağışında bulunuldu.
Sağlık Haberi


Merkezi İstanbul’da bulunan Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği (YOSİAD)’nin Yozgat İl Temsilciliği tarafından, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne Koronavirüs salgını ile mücadelede kullanılmak üzere 8 bin adet maske ve 320 litre dezenfektan bağışında bulunuldu.

 

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat,  Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği (YOSİAD) Başkanı Erdal Öztürk,  Yozgat İl Temsilcilisi Gülşen İtik ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile 8 bin adet maske ve 320 litre dezenfektanın Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama hastanesine teslimatı yapıldı.

 

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ yaptığı açıklamada; “geçtiğimiz günlerde hastanemize tıbbı malzeme yardımında bulunan hayırsever iş insanı Bilal Şahin'den sonra YOSİAD Yozgat İl Temsilciliği tarafından Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine 8 bin adet maske ve 320 litre dezenfektan bağışında bulunulduğunu söyledi.

 

“DÜNYAYA SAĞLIK ALANINDA ÖRNEK TEŞKİL EDER DURUMA GELDİK”

 

Türkiye'nin ve dünyanın içinden geçtiği bu zor günlerde ülkemiz adına sevindirici gelişmelerin yaşanmaya başlandığını ifade eden Rektör  Karadağ, "Ülkemiz, sağlık alanında, dünya ile kıyaslandığında çok önemli bir yerde bulunuyor. Şehir hastanelerimiz, devlet hastanelerimiz ve üniversite eğitim ve araştırma hastanelerimizle dünyaya sağlık anlamında örnek teşkil eder duruma geldik. Özellikle Koronavirüs günlerinde yaşanan sıkıntılar, ülkemizin, insanımızın gücünü bir kez daha ortaya koydu. Bu süreç dolayısıyla bir araya gelmenin önemini bir kez daha iyi anladık. Biz bize yetiyoruz çok şükür. Şu anda ülke olarak solunum cihazı üretiyoruz, maske üretimi için okullarımız, kurumlarımız ve pek çok firma yarış içerisindeler. Bunun yanında sağlık alanında çok önemli çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.” dedi.

 

“BÜTÜN HASTALARA KUCAK AÇTI”

 

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Araştırma Hastanesi’nin Yozgat genelinde Koronavirüs testi yapılan tek merkez olduğunu vurgulayan Rektör Karadağ, "Koronavirüs vakası ile birlikte hastanemiz, Yozgat’ta şifa bekleyen bütün hastalarımıza kucağını açtı. Bu anlamda Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Araştırma Hastanemiz halkımızın hizmetindedir." diye konuştu.

 

“SAĞLIK PERSONELLERİ ÇANLA BAŞLA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR”

 

Prof. Dr. Karadağ, hastanede görev yapan sağlık personelinin büyük bir fedakârlık ve özveri ile canla başla çalışmalarını sürdürdüğüne değinerek şunları söyledi: "Burada sağlık personelimiz büyük bir alkışı hak ediyor. Çünkü bu sürecin gerçekten en büyük kahramanları onlar. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Buradaki hizmetlerin de yürümesi adına yardımlarını esirgemeyen başta hayırsever iş insanımız Bilal Şahin Beyefendi olmak üzere, bugün burada maske ve dezenfektan bağışlayarak bu sürece katkılarından dolayı YOSİAD Başkanı Sayın Erdal Öztürk Beyefendiye ve YOSİAD Yozgat il yönetimine şükranlarımı sunuyorum.” 

 

“ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

 

YOSİAD İl Temsilcisi Gülşen İtik de, “Koronavirüs ile mücadelede fedakârlıkla çalışan sağlık ordumuzun bu zor ve sıkıntılı günlerinde yanlarında olmak istedik. Bu anlamda alımını yaptığımız maske ve dezenfektanları onların kullanımına sunuyoruz. Onlar için ne yapsak azdır.” dedi.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: YOSİAD'dan, Araştırma, hastanesine, 8, bin, maske, ve, 320, litre, dezenfektan, bağışı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5