Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 13:18 Bu haber 849 kez okundu
 
Yol Çalışmaları Devam Ediyor
Yozgat İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz, 2016 yılı içerisinde 444 kilometre yol yapım çalışmalarının devam ettiğini, İl Özel İdaresinin yapacağı yol yatırım ve KÖYDES programı olarak 4 yüz 44 kilometre yol yapımının olduğunu” söyledi.
Gündem Haberi


İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz beraberinde İl Genel Meclis Başkan Vekili Halil İbrahim Coşkun, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Erdoğan ile birlikte merkeze bağlı köylerde devam eden yol çalışmalarını inceledi.

Meclis Başkanı Şahbaz yaptığı açıklamada, İlimizdeki toplam yol ağı kilometre olarak 4 bin 248 kilometre. Asfalt bölümü 2 bin 583 kilometre. 1493 kilometre bizim stabilize yolumuz var asfalta geçmemiş, 173 kilometre de tesfiye halinde yolumuz var. 2016 yılı itibariyle bizim programımızda İl Özel İdaresinin yapacağı yol yatırım ve KÖYDES programı olarak 4 yüz 44 kilometre yol yapımımız var.

YOL YAPIMININ İLÇELER DAĞILIMI

Bunların dağılımı şöyle; 96 kilometre merkezimizde, bunun 67.1 kilometresi yapıldı, 29.1 kilometresi de şuanda devam ediyor. Akdağmadeni ilçemizde 44 kilometre, Aydıncık ilçemizde 7 kilometre, Boğazlıyan ilçemizde 25 kilometre yol programımız var, bunun 8 kilometresi yapıldı kalan 17 kilometrenin yapımı devam ediyor. Çandır ilçemizde 8 kilometre yol yapımımız var şuanda başlanmadı sırayla devam edecek. Çayıralan ilçemizde 15 kilometre yol yapımı programımız var, bunun 3 kilometresi şuanda yapıldı. Geri kalan 12 kilometrenin yapımı devam ediyor. Çekerek ilçemizin toplamda 35.5 kilometre yol yapımı programı var, 19.7 kilometrelik kısmı yapıldı 15.5 kilometrelik kısmı da devam etmekte. Kadışehri ilçemizde 24.3 kilometrelik yol yapımımız var, bunun 17.8 kilometresi yapıldı kalan 8.55 kilometrelik kısmıda devam ediyor. Saraykent ilçemizde 8 kilometrelik yol yapımımız var 5 buçuk kilometrelik yol yapıldı, 2 buçuk kilometrelik yolun yapımı da şuanda devam etmektedir.  Sarıkaya ilçemizde 50.5 kilometrelik yol yapımımız var, bunun 32 kilometrelik kısmının yapımı tamamlandı, 18 buçuk kilometrelik kalan kısmının da yapımı devam ediyor. Sorgun ilçemizin 49 buçuk kilometrelik yol yapımı var fakat şuanda başlanmadı. Şefaatli ilçemizin 19.1 kilometrelik yol programı var, Yenifakılı ilçemizin 13 kilometrelik yol yapım programı var, Yenifakılı’nın tamamı yapıldı. Yerköy ilçemizin de 44.3 kilometrelik yol yapımı var. Toplamda ilimizde 2016 yılı itibariyle 4 yüz 44 kilometrelik yol yapımı var. Bazı ilçelerimizde yola başlandı devam ediliyor. Bazı ilçelerimizde de yola başlanmadı.

NEDEN BİR TARAF YAPILIRKEN DİĞER BİR TARAF YAPILMADI?

Biz hava şartlarının erken soğması üzere Akdağmadeni ilçemiz olsun, merkez olsun, veya çekerek olsun veya Çayıralan bölgelerimizde, bu bölgelerimizde hava şartları daha erken bozulduğu için önceliğimizi oralara verdik. Şuanda oraların yollarını tamamlayıp oradan sonra da Sorgun, Yerköy, Şefaatli gibi hava şartları geç soğuyan biraz daha ılımanlı ilçelerimize asfalt ekibini ona göre yönlendiriyoruz. Grup yollarımızın tamamını altyapı malzemesi filtre malzeme olmadan yapmamaya gayret gösteriyoruz. Bir de yollarımızın en az 7 metrenin altında olmaması hususunda gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: İl genel meclisi, yozgat, halil şahbaz, meclis başkanı, yozgat haber, yol ya
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5