Haber Detayı
15 Nisan 2016 - Cuma 12:19 Bu haber 1350 kez okundu
 
Yerköy ve Kırşehir Borsası Kardeşlik Protokolü İmzaladı
Yerköy Ticaret Borsası Kırşehir Ticaret Borsası ile kardeş Borsa protokolü imzalayarak Hayvan pazarı, labaratuar, satış salonu, dezenfektan tüneli, barkot sistemi, sosyal tesisler, kantar binası, hububat depolarının gezildiği yerlerde örnek iyi uygulamalar yerinde inceledi.
Ekonomi Haberi


Yerköy Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Esatbeyoğlu, Genel Sekreter Muttalip Salmanlı ,Yozgat Akademik Danışman Mehmet Kara,Personeller Fuat Çelik ve Zehra Taş Kırşehir Ticaret BorsasıYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut Bulut,Meclis Başkan yardımcısı Şaban Çelik ,Muhasip üye Alaattin Gözel,Genel Sekreter Battal Çelik ve personellerini ziyaret ettiler.

Kırşehir Ticaret Borsasının Akredite bir borsa olması sebebi ile burayı tercih ettiklerini söyleyen Yerköy Ticaret Borsası Başkanı Derviş Esatbeyoğlu şunları söyledi; “Kırşehir Ticaret Borsası henüz 20 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen hem hayvancılık hem de hububat alanında önemli gelişmeler kaydettiğini görmüş olduk. Son derece modern bir hayvan pazarı yapılmış ve ileri ki günlerde açılışını yapacakları hayvan satış salonu ise zaten gelişmiş olan hayvancılık sektörünün daha da gelişmesine vesile olacaktır” dedi. 

Esatbeyoğlu, aynı zamanda Akreditasyon sisteminde de oldukça başarılı olan Kırşehir Ticaret Borsasının örnek aldığımız bir çok uygulamasını kendi borsamıza da entegre etmeye çalışacağız” diye söyledi.
 
Kırşehir Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Davut Bulut ise; Borsamız her geçen gün kendini yenilemekte bu anlamda çalışmalarımıza hız vermekteyiz. Bu doğrultu da kıyaslama ziyaretlerinin çok faydası olacağı kanısındayız. Örnek uygulamaları hem bizim borsamız hem de Yerköy borsası uygulayacaktır” diye ifade etti.
Toplantı sonrası Yerköy Ticaret Borsasının talebi üzerine Kırşehir Ticaret Borsası ile Kardeş Borsa protokolü imzalandı. Hayvan pazarı, labaratuar, satış salonu, dezenfektan tüneli, barkot sistemi, sosyal tesisler, kantar binası, hububat depolarının gezildiği yerlerde örnek iyi uygulamalar yerinde incelendi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yerköy, ve, Kırşehir, Borsası, Kardeşlik, Protokolü, İmzaladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5