Haber Detayı
15 Mart 2016 - Salı 17:42 Bu haber 1172 kez okundu
 
Yerköy Bu Defa İlgisiz Kaldı
Türk Kızılay’ı Yozgat Şubesinin daha önce gerçekleştirdiği Kan Bağışı kampanyalarına büyük katılım sağlayan Yerköy ilçesinde bulunan vatandaşlar İstasyon Meydanında kurulan kan bağışı tırına bu defa az katılım sağladı.
Sağlık Haberi


Her kampanyamızda en çok kan’ı Yerköy’den toplardık fakat bu kampanyada beklenilenin yarısı kadar anca kan alabildik diyen Kızılay sorumlu hekimi Dr. Selçuk Cansız, aralıksız olarak kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ve bu kapsamda kan tırı ile il ve ilçeleri gezerek vatandaşların bağışlarını kabul ettiklerini söyledi. Cansız her kampanyamızda en çok kan’ı Yerköy’den toplardık fakat bu kampanyada beklenilenin yarısı kadar anca kan alabildik. İnşallah gelecek sefere beklentimizin üzerinde bir katılım olur” dedi.

 

Kan bağışında bulunmanın önemine de değinen Cansız, "Kan, yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır. Yeni doğan bebekler, kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastaları, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlar ve trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler hayat verebilirsiniz. Çünkü kan hayattır" diye söyledi.

 

Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı için çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Cansız, "Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Yerköylü hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliriz” şeklinde konuştu.


 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yerköy, Bu, Defa, İlgisiz, Kaldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5