Haber Detayı
05 Mayıs 2015 - Salı 21:46 Bu haber 1224 kez okundu
 
Yerel Ürünlere Pazar Oluşturulacak
Yozgat Belediyesi'nin Halk Eğitim Merkezi ile birlikte açtığı kurslarda yer alan el emeği göz nuru dört boyutlu resim, çini, halı, kilim, çeyiz sandığı, kırma tel işleme gibi ürünler Belediye Kültür Merkezi Salonu'nda sergilendi.
Kültür Haberi


Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Gençlik ve Kültür Merkezinde bulunan kurslarda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Kazım Arslan, yöresel ürünlere pazar oluşturulacağını söyleyerek, kurslara bayanların ilgisinin azlığından bahsetti.

. Yozgat Belediyesi pazar oluşturmak amacıyla başlattığı bu ürünleri satın alarak hem halkın istifadesine sunacak hem de kadınlar emeklerinin karşılığını almış olacak.

AİLE BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLIYORLAR

Yozgat Belediyesi olarak kursları düzenlemekteki amaçlarının öncelikle bayanların meslek sahibi olmalarını ve kabiliyetlerini geliştirmelerine katkı sağlamak olduğunu belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, üretilen ürünleri belediye olarak satın alacaklarını böylece kadınların aile bütçelerine katkı sağlayacağını söyledi.

ÜRÜNLER İÇİN PAZAR OLUŞTURULACAK

Üretilen ürünleri pazar ortamına taşıyacaklarını belirten Arslan böylece kadınların emeklerinin karşılığını almış olacağını ifade etti. Arslan: ''Yozgat'a gelen insanlara sunabileceğimiz veya Yozgat’tan gidenlerin götürebileceği hediyelik eşya noktasında bir sıkıntı var, aynı zamanda biz bu açığı bu kurslarla kapatmak istedik. Bu kurslarda üretilen bütün ürünleri biz belediye olarak satın alacağız ve bunları toplumun istifadesine sunacağız, dolayısıyla hanımlarımızın emeklerini değerlendirmiş olacağız. Hem de aile bütçesine katkı sağlamış olacaklar, bütçelerine gelir elde etmiş olacaklar, yapmak istediğimiz şey budur.'' dedi.

KURSLARA BEKLENİLEN KATILIM OLMADI

Kadınların açılan kurslara beklenilen oranda katılım göstermediğini belirten Arslan, ''İstediğimiz kadar kadının katılımı kurslara sağlanamadı, insanlar daha çok hazır şeylerle uğraşmak istiyorlar. Burada biz hazır şeylerle uğraşmanın dışında bir şeyler üretmelerini ve buna katkı sağlamalarını istiyoruz, yani dileğimiz hanımların daha fazla bu kurslara katılmaları ve bunun daha çok yaygın şekilde devam etmesi'' ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yerel, Ürünlere, Pazar, Oluşturulacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Anketler
Yozgat Belediye Başkanı Kim Olmalı
Anketler
Sorgun Belediye Başkanı Kim Olmalı
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5