Haber Detayı
25 Nisan 2016 - Pazartesi 02:19 Bu haber 1971 kez okundu
 
Yeni Çeltek Osman Coşkun'la Güzel
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü iki cami ve bir okulun tamamlanması için 620 bin lira destekte bulundu. Camilerden bir tanesi Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde yer alırken diğer cami Soma maden kazasında yaşamını yitiren iki kardeş için ailesi tarafından yaptırılıyor.
Gündem Haberi


Devletin kömür işletmecisi Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitimden dini hizmetlere, spordan sosyal hayata kadar pek çok alanda önemli katkılar sağlıyor. Genel Müdür Dr. Osman Coşkun'un girişimleri neticesinde Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde vatandaşlar,  Manisa'nın Soma İlçesi'nde de maden kazasında şehit olan madenci kardeşler Süleyman ve İsmail Çata için ailesi tarafından yaptırılan caminin tamamlanması için yardım yapıldı. Ayrıca Sorgun İlçesi'nde Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri tarafından 2015 yılında temeli atılan 20 derslikli Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu'nun eğitime başlaması için gerekli olan destek de sağlandı.

 

COŞKUN: "İNSANLARA KARŞI SORUMLU HİSSEDİYORUZ"

 

Sorgun İlçesi'ndeki Yeni Çeltek Agah Efendi Camii'nde incelemelerde bulunan Genel Müdür Dr. Osman Coşkun, caminin son durumu hakkında Dernek Başkanı Seyfettin Arslan'dan bilgi aldı.

Coşkun, incelemeler sonunda yaptığı açıklamada; "Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş. olarak üretim yaptığımız illerdeki, ilçelerde eğitimden spora ve dini hizmetlere kadar sosyal sorumluluk projesi kapsamında destek olmaya gayret ediyoruz. Bunu da tabi ki çalıştığımız toprakların insanlarının hakkı olarak görüyoruz. Bu yaptığımız katkılardan da hamdolsun her geçen gün daha fazla gelirimizin arttığını, bereket olarak yansıdığını bizzat yaşıyoruz" dedi. 

 

OKUL EĞİTİME BAŞLAYACAK

 

İlçede ayrıca 20 derslikli bir ilk ve orta okul yaptırdıklarını anımsatan Coşkun; " İnşallah okulumuz 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete girecek. Okulumuzun temelini geçtiğimiz yıl atmıştık. Bu yıl ihtiyaç olan 220 bin lirayı son yönetim kurulu toplantımızda çıkardık. İnşallah bir daha ki eğitim yılında eğitime başlayacak" dedi.

 

CAMİ İÇİN 300 BİN LİRA

 

Sorgun İlçesi'nde 2013 yılında vatandaşlar tarafından temeli atılan Agah Efendi Camii'ne son dönemde önemli katkılar sağladıklarını kaydeden Coşkun, camiin Ramazan ayında ibadete açılması için tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde 300 bin liralık bir yardımda bulunduklarını söyledi.

Coşkun; "Yine Sorgun'da Agah Efendi Cami Yaptırma Derneği'nin uzun zamandır çalıştığı ve ibadete açılması için gayret ettiği caminin başından sonuna destek verdik. Ama tamamlanması için ihtiyaç olan miktarın da yönetim kurulumuzun kararı ile toptan karşılanıp bir an evvel ibadete açılmasını arzu ettik. Tabi ki Yeni Çeltek Agah Efendi Cami olarak yönetim kurulu böyle bir isim vermeyi takdir ettiler. Biz de bundan dolayı çok mutluyuz. Çünkü firma olarak ülkemizin her noktasında hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

 

ŞEHİT MADENCİLERİN İSMİ YAŞAYACAK!

 

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, öte yandan Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği kazada şehit olan Süleyman ve İsmail Çata kardeşlerin ismini taşıyacak caminin ibadete açılması için katkıda bulunduklarını ifade etti.

Coşkun,  kaza sonrası devlet tarafından ödenen 240 bin lira parayı harcamayarak oğullarının adına çifte minareli cami yaptıran Çata Ailesi'nin çabasına da katkıda bulunmak istediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Soma'da elim bir kaza yaşandı 301 madenci hayatını kaybetti. Bunlardan iki tanesi kardeşti. Soma Bayat Mahallesi'nde bulunan iki kardeştiler. Ailelerine 240 bin liralık bir nakdi yardım yapılmıştı devlet tarafından kazadan dolayı. Aile paranın hiçbir kuruşuna dokunmadan Soma Bayat Mahallesi'ne bir cami yaptırdılar. Cami de artık tamamlanmak üzere. Biz de Yeni Çeltek olarak bizim de bir katkımız olsun diye oraya da aynı şekilde destek verdik. En azından madencilerin kayıtsız kalmadığının bir göstergesi olması bakımından, oradaki muhtarımız ve dernek başkanımıza bize bu fırsatı verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Kısacası biz bu tür hayırları seviyoruz ve bu hayırların bize bereket olarak döndüğünü de müşahede ediyoruz. İnşallah daha fazlasını yapmaya Allah bize müsaade eder."

 

YENİ ÇELTEK İSMİ İLE ANILACAK!

 

Sorgun İlçesi Agah Efendi Cami Derneği Başkanı Seyfettin Arslan da açıklamasında katkılarından dolayı  Genel Müdür Dr. Osman Coşkun'a teşekkür etti.

Arslan, şunları söyledi: "Allah razı olsun bize dediler ki 'Madem bu güne kadar katkı verdiniz bu hale getirdiniz, bizim de katkımız olsun, daha fazla mağdur olmayın kalan işlerinizi tamamen yapalım, teslim edelim' deyince, sizin isminiz camimizde anılsın dedik. Yeni Çeltek ismini Agah Efendi'nin önüne koyduk. Hem Yeni Çeltek'in ismi anılmış olacak hem de Agah Efendimizin ismi yer alacak hem de ileriye yönelik inşallah Yeni Çeltek bize her türlü ihtiyacında destek olacaktır. Biz kendilerinden memnunuz, Allah razı olsun."

 

PROTOKOL İMZALANDI

 

Cami ziyaretinin ardından Genel Müdür Dr. Osman Coşkun, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş ile Yeni Çeltek Agah Efendi Camii için sağlanan destek ve camiye Yeni Çeltek isminin verilmesine ilişkin protokolü imzaladı.

Kaymakam Ali Arslantaş, camiye sağladıkları katkılardan dolayı Genel  Müdür Dr. Osman Coşkun'a teşekkür etti.  

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yeni, Çeltek, Osman, Coşkun'la, Güzel,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5