Haber Detayı
17 Nisan 2016 - Pazar 07:53 Bu haber 830 kez okundu
 
Yeni Çeltek Genel Müdürü Coşkun'a Yozgat'tan Büyük Destek
Yozgat’ta çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza atan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun'a Yozgatlılar'dan anlamlı bir destek geldi. Coşkun’un genel müdürlük makamında aynı zamanda bir milletvekili sorumluluğu ile görev yaptığını belirten vatandaşlar, açılışa hazırlanan eğitim yuvası başta olmak üzere, milli ve manevi projeleri ile Yozgatlı’nın gönlüne dokunmayı başardığı için ayrıca teşekkür edip, başarı temennisinde bulundular.
Haberi


Son olarak Orta Anadolu'nun önemli projelerinden bir tanesi olan, 'Eko Park Projesi'nde imzası bulunan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun'un temelini attığı 'Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu' ve 'Yeni Çeltek Agah Efendi Cami  açılışa hazırlanıyor. Sanattan spora, sosyal içerikli projelerden yardım çalışmalarına kadar her alanda girişimleri bulunan Coşkun'a pek çok kurum, kuruluş ve STK temsilcisi ile vatandaştan teşekkür geldi.

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMINDA MİLLETVEKİLİ GİBİ!

23'üncü dönem Yozgat Milletvekili olmasına rağmen milletvekilliği sorumluluğunu hiçbir zaman bir kenara bırakmayan Dr. Osman Coşkun, genel müdürlük makamında da aynı gayret ve heyecanla çalışmalarını sürdürdü. Aynı zamanda bir Yozgat milletvekili gibi çalışan Coşkun, kısa sürede çok sayıda projenin mimarı oldu.

Her fırsatta milletvekilliğinin 4 yıllığına verilmediğini hatırlatan Coşkun, üstlendiği sorumluluğunu her fırsatta şu sözlerle dile getirdi; "Bizler ömrümüzün sonuna kadar milletvekiliyiz. Ölünceye kadar eski milletvekili de olsak her türlü haktan yararlanıyoruz. Eğer ölünceye kadar milletvekilliği hakkı bizimle birlikte gidecekse millete hizmet noktasında da sorumluluğumuz bitmemiş demektir. Bu anlamda millete olan borcumuzu ancak millete hizmet ederek öderiz. Son nefesime kadar bu anlayışla milletvekili sorumluluklarımı milletime karşı yerine getirmenin gayretinde olacağım."

YOZGAT İÇİN BİR ŞANS!

Coşkun, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü makamında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların yanı sıra temsil ettiği imkanlarını Yozgat için seferber ederek örnek bir Yozgatlılık örneği sergiledi.

Genel müdürlük makamında Coşkun'un son dönemde hayata geçirdiği projelerden bazıları şöyle: "Sorgun Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu", "Yeni Çeltek Agah Efendi Cami", "EKO Park Projesi", "Amatör Sporun Desteklenmesi (Yozgatspor, ASKF, Hentbol Takımı...)", "İhtiyaç Sahibi Aile, STK, dini kurum ve kuruluşların kömür ihtiyacının karşılanması", "Genç Yeteneklerin Desteklenmesi", "Yozgat'ın tanıtımı", "Savaş mağduru mazlumların desteklenmesi..."

Buna benzer pek çok projenin altında imzası bulunan Dr. Osman Coşkun'un genel müdürlük görevini yürütmesi halinde Yozgat'ın ekonomik ve sosyal gelişimi adına yeni projeleri hayata gerçeğine inanan Yozgatlılar'dan tam destek geldi.

YENİ ÇELTEK İLK VE ORTA OKULU GÜN SAYIYOR

Sorgun İlçesi Güzelyurt Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl temeli atılan Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulu'nun açılışı yıl içerisinde yapılacak. Mahallenin genç muhtarı Yasin Yücel, fiziki imkanları yetersiz olduğu için hak ettiği eğitimi alamayan öğrencilerin, yeni eğitim yılında modern bir okula kavuşacak olmasının mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Bir zamanlar kendisinin de aynı okulda eğitim gördüğünü hatırlatan Yücel; "Okulun fiziki şartları uygun olmayınca öğretmenden öğrenciye herkesi olumsuz etkiliyor. Buna bağlı olarak haliyle eğitimdeki kalitede düşüyor. Allah razı olsun Osman Bey'in gayreti ile mahallemize bir okul kazandırıldı. İnşallah bölgedeki tüm çocuklar artık hak ettiği kaliteli eğitimi alacaklar.

Sayın genel müdürümüzden yeni dönemde bir de spor salonu istiyoruz. Ankara'da Yozgatlı bürokratların olması demek Yozgat'ta, Sorgun'da, Akdağmadeni'nde her yerde hemşerilerine destek olması, güç vermesi demek. Allah ondan razı olsun" diye konuştu.

YENİ ÇELTEK ADIYLA BİR YOL ÜSTÜ CAMİ!!!

Temeli 2013 yılında atılan Sorgun yolu üzerindeki 2 bin kişilik caminin yapımında öncülük eden Genel Müdür Osman Coşkun'un girişimleri ile inşaat çalışması tamamlanan Yeni Çeltek Agah Efendi Camii ibadete açılmaya hazırlanıyor. 

Yeni Çeltek Agah Efendi Camii Dernek Başkanı Seyfettin Arslan, caminin ibadete hazır hale gelmesinde Genel Müdür Osman Coşkun'dan büyük destek gördüklerini belirterek; "Allah sayın müdürümüzden razı olsun. Caminin ibadete açılması için elinden geleni yaptı. Eksiklerin tamamlanması noktasında gayretkar oldu, bizi yalnız bırakmadı. Bu gün 2 bin kişinin aynı anda ibadet edeceği bir camimiz oldu. Allah ondan razı olsun" diye konuştu.

BİR VİZYON PROJESİ "EKO PARK"

Dr. Osman Coşkun, projelerden bir tanesi Sorgun “EKO Park Projesi.” Bu proje hem Sorgun’un  hem de yeni Türkiye vizyonunda önemli bir yeri bulunan Yozgat’ın geleceğine ışık tutacak türden.

Eski maden sahasını da kapsayan EKO Park Projesi ile Sorgun'da 1 milyon 400 metre kare alan doğa ve turizme kazandırılacak. Sağlık ve şifa kaynağı olan bu doğal kaynaklarımızın insanlığın hizmetine kazandırılması, ekonomik gelişmenin öncüsü olması, bölgesel ve ülkesel olarak cazibe merkezi olması halinde Yozgat dünya çapında bir marka haline getirecek.  Kamuoyunda büyük yankı uyandıran projeye başta Sorgun Platformu olmak üzere her kesimden ciddi destek geldi.

BÖLGE ESNAFINA CAN SUYU OLDU!

Coşkun’un Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri bünyesinde hayata geçirdiği çalışmalar kurumsal karlılığı da beraberinde getirdi. Bu durum işçilerin ekonomik ve sosyal haklarının sağlanmasından bölge esnafının desteklenmesine kadar pek çok alanda pozitif etki yaptı.

Sorgun Nakliyeciler Kooperatifi’nin Ortadoğu’nun en güçlü nakliye kooperatifi olmasında Genel Müdür Osman Coşkun’un büyük katkıları olduğunu söyleyen kooperatif eski başkanı Nurettin Yaşar; “Sayın Genel Müdürümüzün desteği ile nakliyeci esnafı altın çağını yaşadı. İş yapan, yaptığı işin karşılığını alan ve bununla birlikte büyüyen bir kooperatif olduk. Bu gün nakliyeci esnafının beş yıldızlı kooperatif binasına kavuşmasından geçmişten daha iyi konuma gelmesine kadar pek çok olumlu gelişme genel müdürümüzün katkıları önemli ölçüde oldu” diye konuştu.

ANADOLU SPORUNUN HAYALİNE IŞIK TUTTU!

Yozgatspor’un yanı sıra amatör spor kulüplerini destekleyerek Anadolu gençliğinin sporda buluşmasına vesile olan Coşkun, başarıya hasret spor takımlarının başarıya dair hayallerine ışık tuttu.

Coşkun, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun yanı sıra Türkiye Hentbol Erkekler Birinci Lig’inin başarılı hentbol kulüplerinden Yozgat Bozokspor’un hem destekçisi hem de gönüllü taraftarı oldu.

Ankara’da düzenlenen Play-Off maçlarında katılan Yozgat Bozokspor’un Süper Lig’e çıkma heyecanı yaşamasında Coşkun’un destekleri etkili oldu.

HER PLATFORMDA ‘OSMAN COŞKUN’ DESTEĞİ YER ALDI

Temsil ettiği kurumun genel müdürü olmasının yanı sıra Yozgatlı kimliğini hiçbir zaman bir kenara bırakmayan Dr. Osman Coşkun, Yozgat’la ilgili her platformda katkı sağlayan bir bürokrat oldu.

Yozgatlı yeteneklerin desteklenmesinden mağdur ve mazlumların yaralarının sarılmasına kadar hassasiyet sahibi olan Coşkun’a, uluslar arası ödül alan Sivas Filmi’nin Yozgatlı başrol oyuncusu Doğan İzci’nin Babası Nedim İzci’den de teşekkür geldi.

İzci, oğlunun elde ettiği sanatsal başarı karşısında bir genel müdür, eski bir milletvekili olarak Osman Coşkun’un evlerinde kendilerini ziyaret edip, Doğan’ı tebrik ettiğini belirterek; “Yozgatlı bir bürokratımızın, eski bir milletvekilimizin genç bir yeteneğin gayretine destek olması bizim için çok anlamlı. Allah ondan razı olsun. Yolunu açık etsin” diye konuştu.

SİYASİ İRADEYLE GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, eski bir milletvekili olarak da siyasi iktidarının Yozgat projelerine destek oldu, güç birliği yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde, Yozgat’ta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yozgat Milletvekillerinin gayreti ile yürütülen çalışmalara projeleri ile pozitif katkı sağladı. Siyasi iradenin Yozgat adına yürüttüğü hizmet yelpazesine bir Yozgatlı bürokrat, eski bir milletvekili olarak katılan Coşkun, bu duruşu ile Yozgatlı’nın gözünde her zaman takdir buldu!

Coşkun’un ortaya koyduğu irade, Ankara’daki Yozgatlı bürokratların Yozgat için büyük bir şans olduğunun da kanıtı oldu.

Yozgatlı, Osman Coşkun’un genel müdürlük makamında Yozgat’a sağladığı katkıları bundan sonraki süreçte artırarak devam ettireceğine inanıyor, güveniyor.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yeni, Çeltek, Genel, Müdürü, Coşkun'a, Yozgat'tan, Büyük, Destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5