Haber Detayı
23 Mayıs 2015 - Cumartesi 12:03 Bu haber 1481 kez okundu
 
Yeni Başkan Şimşek Ziyaret Turlarında
Geçtiğimiz Çarşamba günü tek aday olarak ve tün üyelerin desteğini alarak Yozgat Din Görevlileri Derneği Başkalığına seçilen Başkan Feyzullah Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri Diva-Sen Yozgat Şube başkanı Osman Taşçı’yı makamında ziyaret etti.
Özel Haber Haberi


Samimi bir ortamda geçen ziyarete Yozgat Din Görevlileri Dernek Başkanı Feyzullah Şimşek, Başkan Yardımcısı Şevket Şimşek, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Karaduman, Adnan Akyüz, Mehmet Başaran, Mustafa Güngör, Harun Yozgat, Fevzi Cantürk ve Bekir Karadavut katıldı.

Diva-Sen Yozgat Şube Başkanı Taşçı, nazik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Din Görevliler Başkanı Feyzullah Şimşek ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek ellerinde gelen desteği vereceklerini söyledi.

 Başkan Taşçı, Biz bu yollara hiçbir menfaat gözetmeden önce Allah’ın rızası sonrada arkadaşlara destek için bu yola girdik. Biz sendika olarak sizler dernek olarak din görevlisi kardeşlerimize acısında tatlısında yanında olmak kaydıyla çok tecrübeli hocalarım var zaman zaman onlarda bu görevleri üstlendiler, onlarında tecrübelerinden faydalanarak inşallah daha güzel günler olacak ve tabiî ki sendikamız olarak yönetimiz olarak böyle bir hayırlı yola çıkılmış elbetteki bizler de dinimizin emri üzerine hayır yolda yarışacağız. Bu da tabiî ki arkadaşlara hizmet olarak yansıyacak başarılar diliyorum Rabbim utandırmasın diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde tek aday olarak katıldığım dernek başkanlığı seçiminde desteğini esirgemeyen ve teveccühlerine mazhar olduğumuz arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum diyen Din Görevlileri Dernek Başkanı Feyzullah Şimşek ise; “Benden önce Din Görevlileri Dernek Başkanlığı yapmış olan Harun Yozgat, Mehmet Başaran var. En son görev yapan Kerem Tekin kardeşimiz var hepsininde ayrı ayrı değerli hizmetleri olmuştur. Biz bunlara teşekkür ediyoruz. Ama biz onlardan sizlerden tecrübelerinizden haliyle faydalanacağız ve bir dayanışma içerisinde olmamız gerekir” dedi.

DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ BİR SENDİKA DEĞİL!

Din Görevlileri Derneği bir sendika değil diyen Şimşek, sizler bu konuda çok başarılısınız, biz de sizlere ulaşmaya çalışacağız Allah’ın izni ile sizlerinde deneyim ve tecrübelerinizden faydalanacağız. Din Görevlileri Derneğinin üye sayısını artırmamız lazım. Bu hizmet yolunda da yanlış yapmadan devam etmemiz ve sizlerin takdirine değerlerine layık olmamız lazım. Bizim Din Görevlileri Derneği olarak sadece üyelerimiz gelecek değil, üye olsun olmasın, bizim oradaki faaliyetlerimizin derneğimizin amacı “Toplumsal dayanışmayı, birleşmeyi, halkın gerekirse fetva amaçlı sorabileceği sorular varsa gelip orada sorabilmeleridir. Acı günlerinde  tatlı günlerinde onlara yardımcı olabileceğimiz işleri gerçekleştirmeliyiz.

DERNEĞİN AMACI HALK ARSINDA İKİ KÜS KARDEŞLERİMİZİN BARIŞTIRMAK

Din görevlileri derneğinin amacı zaman zaman halk arasında iki küs kardeşimiz varsa onları barıştırmayı, derneğimize hiç gelmeyen arkadaşlarımız varsa üye olsun olmasın köylerine kadar gidip onları ziyaret edip sormak. Biz hepimiz köylerde görev yaptık. Merkezden iki arkadaş bizleri ziyarete bulunduğunda son derece memnun oluyorduk. Bizde yönetim kurulu üyelerimizle o kardeşlerimizi ziyaret etmek bizim için bir lütuf olsa gerek, böyle düşünüyorum.

DERNEK YERİ YETERLİ ve UYGUN DEĞİL

Belediye başkanımızdan randevumuzu aldıklarını söyleyen Şimşek, İnşalar bizlerin sorun ve dertlerimize karşı çözüm bulur. Din görevlileri Derneğimiz yeterli değil ve uygun değil ve gelen arkadaşlara dar bir zemin orayı taşımayı düşünüyoruz. Başkanımızdan da yardım bekliyoruz. Yozgat müftümüz ve valimizi ziyaret edeceğiz, sorunlarımızın çözümü konusunda taleplerimizi ileteceğiz. Din Görevlilerinin yeri ve zemini adına yakışır bir yer olmalı. Herkesin gidip bir bardak çay içtiğinde harika bir yer diyebilmeleri gerekir. Bu adımları atmak için yola çıktık rabbim utandırmasın” diye konuştu.

Diva-Sen Yozgat Şube Başkanı Osman Taşçı’nın sıcak ilgisinden dolayı Din Görevlileri Derneği başkan ve yönetim kurulu üyeleri Taşçıya teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yeni, Başkan, Şimşek, Ziyaret, Turlarında,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5