Haber Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 01:52 Bu haber 1525 kez okundu
 
Yaş Pasta Keserek Kutladılar
Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde düzenlenen kokteylle pasta kesilerek kutlandı.
Gündem Haberi


Araştırma ve Uygulama Hastanesi yemekhanesinde düzenlenen kutlama programına Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Selda Seçkin, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, Hastane Başmüdürü Cengiz Seyfikli, Hastane Başhemşiresi Feruze Karataş, doktorlar ve çok sayıda hemşire katıldı.

Hemşirelik Haftası nedeni ile düzenlenen kokteylde yaş pasta kesildi. Hemşirelerle tek tek sohbet edip günlerini kutlayan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey hastanede görev yapan tüm hemşirelerin haftalarını kutlayarak günün anısına karanfil hediye etti.

Bağlantı 

Rektör Karacabey yaptığı konuşmasında, insanın iyi niyetle yaptığı her iş ve her mesleğin kutsal olduğunu ancak, bunlar arasında doğrudan doğruya konusu insan ve insana hizmet olan mesleklerin diğerlerine göre çok daha önemli olduğunu belirterek; “Yaşayan varlıklar içerisinde hizmete en layık olan ve en makbul hizmetin yapılacağı varlık insandır. İnsanın ise zor zamanında yapılan hizmet çok daha önemlidir. Sizlerin yaptığı iş, insanların zor zamanlarında onlara yardımcı olmaktır.  İnsanın sağlık sorunu ve hastanede olduğu zamanı da zor zamanıdır. En çok ilgiye, sevgiye ve şefkate muhtaç olduğu zaman da o zamandır.  Dolaysıyla sizin yaptığınız hizmet çok kutsal bir hizmettir” dedi.  

 

Hemşirelerin doktordan sonra hayatımızı emanet edebileceğimiz en değerli ve güvenilir kişiler olduğunu ifaden eden Karacabey “Sağlık camiasında görev yapan doktorların, sağlık personelinin, hemşirelerin,  yardımcı sağlık personelinin yaptığı iş,  bireyin hayatını düşündüğümüzde diğer meslek gruplarından daha önemlidir. Bu duygularla hastanelerde bizi karşılayan ve değerli hmemize sebep olan acil durumlarda ilk müdahaleyi yapan tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yaş, Pasta, Keserek, Kutladılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5