Haber Detayı
29 Aralık 2015 - Salı 01:20 Bu haber 1096 kez okundu
 
Verilen Eğitimler Değerlendirildi
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim Birimi tarafından hastanelerde verilen hasta ve personel eğitim değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Sağlık Haberi


İdari Hizmetler Başkanı Ahmet Uslu’nun başkanlık yaptığı toplantıya Yozgat, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çayıralan, Çekerek, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli ve Yerköy Devlet Hastanelerinin eğitim hemşireleri katıldı. Toplantıda 2015 yılında hasta ve sağlık personeline verilen eğitimler değerlendirilirken, 2016 yılı eğitim planı yapılarak, eğitim hedefleri belirlendi.

 

Hastanelerde yatan hastalara; yattıkları servisin kuralları, ziyaret saatleri, yemek saatlerinin yanı sıra sigaranın zararları, hasta hakları, beslenme, varsa uygulanacak olan diyet programları, diyabet eğitimi, egzersizler, el hijyeni gibi eğitimler verilen, ameliyat olacak hastalara, yapılacak olan işlemler, ameliyat sonrası taburcu olması gibi konular değerlendirildi.

 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr.İsmail Kurca, yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik eğitim çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Dr. Kurca, “İlimizde sağlık hizmetlerinde kalite, hasta ve çalışan güvenliği çalışmalarımız devam ediyor. Hastanelerimizin her birimde eğitim verilmesi, bilinç oluşturmak kalitenin ilk ve vazgeçilmez bir adımıdır. Eğitimde süreklilik esastır. Bir çiviyi duvara çakmak için defalarca vurmak gerekir. Gelişen teknoloji, hasta ve çalışan beklentilerinin yükselmesi, ihtiyaçların hızlı giderilmesi gibi sağlıkta dinamik bir yapı var ve bu dinamiği yakalamak zorundayız.” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Verilen, Eğitimler, Değerlendirildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5