Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 00:59 Bu haber 843 kez okundu
 
Vali Yurtnaç, Yozgat'ta Potansiyel Var Ortaya Çıkartacağız
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç “Yozgat’ın çok potansiyeli var buna inanın. Tarımıyla, hayvancılığıyla, üretimiyle, sanayiyle tüm potansiyelini ortaya çıkartacağız’ dedi.
Ekonomi Haberi


İlçe ve köylerde yaşanılan, karşılaşılan sorunlarla bu sorunlara ilişkin çözümlere ulaşmadaki mesafenin kısaltılması, kamu kaynaklarının etkin kullanılması, bürokratik engellerin kaldırılması ve çözüme ilişkin süreçlerin hızlandırılmasına yönelik planlanan İlçe ve Köyler Yatırım İzleme ve Değerlendirme Toplantılarının bugünkü ayağı Aydıncık ilçesi’nde gerçekleştirildi.

Vali Yurtnaç, “Mesele toplumun sorunlarıyla içli dışlı olmak, bu sorunlarla ilgilenmek.  Toplantımızın amacı ise elimizdeki kaynakları ekonomik ve akıllıca kullanmak. Her ilçemize her beldemize ve her köyümüze mutlaka hizmet gidecek. Bu hizmet dağılımını da aciliyet durumuna göre yapacağız” dedi.

Devletin Hizmetinin Halka Ulaşması İçin Bizler Birer Aracıyız

Halk Eğitim Merkez’inde gerçekleşen toplantıda Kaymakamlar,  birim müdürleri ve il genel meclis üyelerinden oluşan katılımcılara seslenen Vali Yurtnaç önemli mesajlar verdi. Halkın icraat beklediğini belirten Vali Yurtnaç, “İcraatımızı planlı, programlı, kaynaklarımıza dikkat ederek, tasarruflu kullanarak yapacağız. Her zaman vatandaşın yanında bulunacağız, vatandaşın içerisinde olacağız. Vatandaşın içerisinde bu işleri yaparken kendimizi hem manevi olarak zengin hissedeceğiz hem de doğru bir şey yapmanın içerimizde oluşturduğu huzuru yaşayacağız. Hepimiz halkın temsilcisiyiz. Onlara hizmet için bu makamlardayız. Devletin hizmetinin halka ulaşması için bizler birer aracıyız. Yozgat’ta bir hareket olsun, bir enerji olsun diye bu toplantıları başlattık.” şeklinde konuştu.

Bürokratik Engelleri Kaldırıp Yozgat’ın Potansiyelini Ortaya Çıkartacağız

 “Yozgat’ı üretir hale getirirsek Yozgat üzerine örtülmüş ölü toprağından kurtulur” diyen Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat’ın potansiyelinin olduğunu ve buna inandığını vurguladı. Vali Yurtnaç, “Tarımıyla, hayvancılığıyla, üretimiyle, sanayiyle tüm potansiyelini ortaya çıkartacağız. Sadece Yozgat’ta kalmayacağız, dışardan Yozgatlı veya Yozgatlı olmayan kişilerle iletişime geçip, Yozgat’ımıza davet edip, Yozgat’a yatırım yapma konusunda ikna edeceğiz. Bu konuda bürokratik engelleri kaldıracağız. Bürokratik engellerin olmadığını gören yatırımcılar buraya gelip yatırım yapacak. Her ilçemizin farklı bir potansiyeli var. Bu potansiyelleri görüp ona göre adımlar atacağız” dedi.

Her İlçeye Yapısına Uygun Kabalı Örneği Oluşturulacak

Kadışehri ilçesinde bulunan ve ilçeye büyük bir ekonomik hareketliliğe neden olan Kabalı projesini örnek alarak 2017 yılı içerisinde her ilçeye bir tane örnek toplulaştırılmış alan oluşturacaklarının altını çizen Vali Yurtnaç, “Bu toplulaştırma işleminde hangi ilçemizin yapısı neye uygunsa ona göre adımlar atacağız. Bu toplulaştırma tarım alanında da hayvancılık alanında da olabilir. Bunu yaparken de etkili bir şekilde yapacağız. 200 tane ceviz dikmenin bir manası yok.  Ama 100 bin tane ceviz dikilirse buradan elde edilecek gelir cevizi diktiğimiz ilçeyi cevizin pazarı haline getirir. Yozgat’ın her köşesini Pazar haline getireceğiz. Bunun için ilimizin her köşesi bu düşünceyi hayata geçirmek için uygun” şeklinde konuştu.

Vali Yurtnaç'ın konuşmasının ardından toplantıya geçildi. Toplantıda eğitim, sağlık, tarım, köy altyapısı ve turiz-tanıtım başlıkları altında ilçe, belde ve köylerin sorunları masaya yatırıldı. İlçe kaymakamı ve belde, belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarları ile söz almak isteyen vatandaşlar bu 5 ana başlık altında bölgelerinde bulunan sorunları dile getirdi. Sorunlar Yozgat Valiliği ve ilçe kaymakamlığı tarafından oluşturulan katip heyeti tarafından tek tek not alındı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Vali, Yurtnaç,, Yozgat'ta, Potansiyel, Var, Ortaya, Çıkartacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5