Haber Detayı
13 Ekim 2016 - Perşembe 22:18 Bu haber 609 kez okundu
 
Vali Yurtnaç, Yozgat'ta Gözle Görülür Değişim Yaşandı
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yıl ödeneği 607 milyon lira. 2016 yılının ilk dokuz aylık diliminde 417 milyon lira harcama yapıldığını söyleyerek, nakdi gerçekleşme oranı yüzde 69. Tabi ki bu nakdi gerçekleşmenin fiziki gerçekleşmesi de önemli" dedi.
Gündem Haberi


Yozgat İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Kemal Yurtnaç’ın başkanlığında Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu’nda gerçekleştirildi. Devam eden yatırımlar hakkında bilgiler veren Vali Yurtnaç, kentin birçok bölgesinde yatırımların devam ettiğini, Yozgat'ta gözle görünür bir değişimin yaşandığını söyledi.

Yozgat'a genel bütçe yatırımı olarak 2016 yılının üçüncü dönem sonu itibariyle 4 milyar 703 milyon lira proje bedelli toplam 293 projenin bulunduğunu ifade eden Yurtnaç, şu bilgileri verdi;

''Yıl ödeneği 607 milyon lira. 2016 yılının ilk dokuz aylık diliminde 417 milyon lira harcama yapıldı ve nakdi gerçekleşme oranı yüzde 69. Tabi ki bu nakdi gerçekleşmenin fiziki gerçekleşmesi de önemli. Bu fiziki gerçekleşmelerin de bir an önce yapılması, icraata geçmesi lazım. Bu 293 projeden 44 tanesi tamamlanmış, 177 proje ise devam ediyor. 39 projemiz ihale aşamasında, 33 projeye ise başlama aşamasında. Mahalli idareler noktasında ise 497 milyon lira proje bedelli 220 adet projemiz mevcut. Yıl ödeneği 311 milyon lira. 2016 yılı ilk dokuz aylık diliminde 119 milyon lira harcama yapıldı ve nakdi gerçekleme oranı yüzde 38. Bu 220 projeden 127’si tamamlandı, 74 projede ise çalışmalar devam ediyor. 11 proje ihale aşamasında ve 8 proje ise başlama aşamasında” dedi.

Toplantıda daha sonra yatırımcı kurum ve kuruluş müdürleri, 2016 yılı 3’üncü dönem sonu itibariyle yatırımları hakkında bilgiler sundu.  

Toplantıya, Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Vekili Nevzat Şengök, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, kaymakamlar, bölge müdürleri, yatırımcı kuruluş yöneticileri, ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Vali, Yurtnaç,, Yozgat'ta, Gözle, Görülür, Değişim, Yaşandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5