Haber Detayı
26 Eylül 2016 - Pazartesi 21:24 Bu haber 680 kez okundu
 
Vali Yurtnaç, Görevimiz Görev Yaptığımız Vilayetlerde Yeni Kapılar Açmak
Yozgat Şeker Fabrikası 2016-2017 yılı 19. dönem pancar alım kampanyası programına katılan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Bir ilin valisinin görevinin belirli zamanlarda belirli yerlerde açılışlar yapmak, programlara katılmak olmadığını söyleyerek, bu güne kadar öğrendiklerimizle bu ülkeye, görev yaptığımız vilayete yeni kapılar açmaktır” dedi.
Ekonomi Haberi


Sorgun Şeker Fabrikasında düzenlenen programda konuşan Vali Yurtnaç, 19. dönem pancar alım kampanyasının ilimize, ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yozgat’ın geleceğinin tarım ve hayvancılıkta olduğuna inandığını belirten Vali Yurtnaç, “Burası tarım ve hayvancılık memleketi. Dolayısı ile bu tür değerlerimizi daha da artırmamız lazım ve tarımsal sanayiye doğru gitmemiz lazım. Bu şeker fabrikası da bir tarımsal sanayi kuruluşudur. Sorgun hareketli bir ilçemiz. Geçtiğimiz günlerde Tarım Fuarını açtık. Orada ki konuşmamda da söylediğim gibi, buğdayı üretip, şeker pancarını üretip piyasaya arz etmekten ziyade büyük bir marka haline getirip pazara sunmak bizim için daha değerli. Biz onun için diyoruz ki, Yozgat’ta tarımsal sanayiyi destekleyeceğiz. Özellikle işsizliğin olduğu, göçün yaşandığı yerlerde daha çok emek yoğun çalışmaların ön plana çıkarılması lazım. Bunu yaparken büyük tarım işletmelerinin ortaya çıkarılması lazım. Biz devlet olarak, hükümet olarak çiftçimize her türlü desteği veriyoruz. Hayvancılıkta, hububatta, makine gibi destekler veriyoruz” dedi.

Bir ilin valisinin görevinin belirli zamanlarda belirli yerlerde açılışlar yapmak, programlara katılmak olmadığını ifade eden Vali Yurtnaç, “Bizim görevimiz bilgi ve birikimlerimizle, bu güne kadar öğrendiklerimizle bu ülkeye, görev yaptığımız vilayete yeni kapılar açmaktır. Buralara üretimin, yatırımların gelmesini sağlamaktır. Tarımımızı, çiftçimizi destekleyecek olan her türlü yatırımın içinde olacağız. Sizlere gelir getirici ürünlerinde tarım il müdürlüğü aracılığı ile araştırılıp incelenip buraya ekim alanlarının belki bir kısmından başlayarak buraya ekilmesi lazım. Tarım İl Müdürlüğümüz bu konuda çalışmalarını devam ettirecek” diye konuştu.

Çiftçilere hayırlı olsun temennisinde bulunan Vali Yurtnaç, fabrikaya pancar getiren kamyon ve traktör sürücülerine de her hangi bir kazaya sebebiyet verilmemesi için trafikte dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Fabrika Müdürü Turan Arslan ise, Yozgat Şeker Fabrikası olarak 6 ziraat bölge şefliği, 9 ilçe, 135 köy, 2 bin 734 çiftçi ile sözleşmelerinin bulunduğunu söyledi.

Bu yıl 480 bin ton pancar alımı yapmayı hedeflediklerini kaydeden Arslan, “480 bin ton 58 bin ton’u Turhal Şeker Fabrikasına sevk edilecek. Geri kalan 422 bin ton pancardan 395 bin tonunun firesiz işlenmesini hedefliyoruz. Bu miktarın ise 54 bin tonu kristal şeker, 16 bin ton meles, 113 bin ton ise yaş pancar posası gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Pancar alım kampayası törenine Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldrım, Yozgat Şeker Fabrikası Müdürü Turan Arslan, Ak Parti Sorgun İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak, daire müdürleri ve çiftçiler katıldı.

Konuşmaların ardından pancarını fabrikaya ilk getiren çiftçilere çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Vali, Yurtnaç,, Görevimiz, Görev, Yaptığımız, Vilayetlerde, Yeni, Kapılar, Açmak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5