Haber Detayı
11 Ekim 2016 - Salı 14:43 Bu haber 981 kez okundu
 
Ünal, Takım Ruhsuz Deği, Bireysel Hatalarla Kaybettik
Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Yahya Ünal hafta sonu oynanan Kayseri Şekerspor karşılaşmasını değerlendirdi. Ünal; “Sosyal medya üzerinden takım için ruhsuz deniliyor. Takım ruhsuz değil, ruhsuz takım nasıl oluyor da 2-0 gerideyken 2-2’lik beraberliğe geliyor. Ben buna katılmıyorum, sadece bireysel hatalardan dolayı kaybettik” dedi.
Spor Haberi


BİREYSEL HATALALA KAYBETTİK

Teknik Direktör Yahya Ünal yaptığı açıklamada; Şeker maçında hedefimiz üç puandı. İyi oyun olmasına rağmen şahsi hatalar skorun böyle olmasına neden oldu. Çocuklar benim gözümde mücadele ederek yenildi. Şampiyonluk yolunda büyük adaylardan bir tanesi.  Zor maçlardı. Tabi içerde en büyük etkenlerden birisi seyircimizin yokluğu çok büyük zarar verdi. Hakemin tutumu. Bunlar bahane değil ama kazanmamız gereken bir maçtı sonuçta kaybettik.

Burçin adeta hakeme beni at dercesine hareketler yaptı ne söylersiniz?

Burçin’i oyundan alacaktım Turgut hafta içinde sakatlandı. Bu nedenle oyuncu değişikliği yapamadım. Çocuk da birşey yapamadı. Hakemin yanlış değerlendirmesi bizim takımın kaybetmesine neden oldu.  Maçı çevireceklerdi ama basit bir hata sonucu oyunu kaybettik. Uyumsuzluk var.  Savunma bazında basit hatalar yapılıyor. Ayağımızdaki topu rakibe vererek gol yiyoruz. Basit goller yedik.

Burçin’in tribündekilerle girmiş olduğu diyalog hakkında ne söylersiniz?

Seyirci olsa o atmosfer o ses gitmez. Seyircinin olmaması da olumsuz etkiledi. Ancak iki sıfırdan maçı iki ikiye çevirdik ama  son olarak basit bir gol yedik. Hakemin azizliğine uğradık sonucunda yenildik. Benim gözümde kırılma noktası yunus Emre o golü atsa şekeri çok farklı bir şekilde yenerdik.

Transfer çalışmaları var mı?

Transfer görüşmelerimiz var. Santrforla görüşüyoruz. Eksik olan bölgelerimizle görüşüyoruz. Burçin’in cezalı durumundan dolayı stoper ve sol açık olabilir.

Nizamettin Nasıldı?

Nizamettin Hücum bazında sıkıntı yok ama savunmada sıkıntı var. Hücumu sonuçlandıramadıysan gelip mevkiinde çözeceksin. Disiplinsizlik oyun içinde sıkıntı olursa olur. Bireysel hatalardan dolayı gol yedik. Bütüne bakılınca takım oyun kurgusunda iyiydi.

Son Şekerspor Karşılaşmasından Sonra kamuoyunda genel olarak takımda bir disiplinsizlik olduğu yönünde bir görüş hakim ne söylersiniz?

Disiplinsizlik nasıl olur oyun içinde sorumluluklarını yerine getirmez disiplinsizlik böyle olur. Benim takımım çok iyi top oynamış. Sadece sıkıntı ne bireysel hatalardan ben gol yemişim. Adam gelip komple bir oyun oynayarak bana gol atmamış yani. Hakem bir penaltı vermiş, bir uzun top çıkmış müdahalede geç kalmışım, stop yapmışım rakibin önüne adam vurmuş gol yapmış. Medyada bir sürü internet yayınlarında yorumla gördük. Bu takım ruhsuz diyorlar. İki sıfırdan iki ikiye getiren bir takım ruhsuz olamaz, bunu kabul etmiyorum. Ruhsuz olsa iki sıfırdan beş sıfır olurdu. Şunu de, oyuncu atıldıktan sona pozisyon verdik. Niye verdik? Artık risk alacaksınız defansı üçledik gol atmak için uğraştık. Oda doğaldır adamın pozisyon bulması. Geriye çekilip de 3-2’yi kabul etmek zorunda kalamazdım. Sonuçta ben içeride oynuyorum 3 puanı almak zorundayım” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ünal,, Takım, Ruhsuz, Deği,, Bireysel, Hatalarla, Kaybettik,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5