Haber Detayı
19 Ekim 2016 - Çarşamba 00:14 Bu haber 546 kez okundu
 
Ülkü Ocaklarından Öğrencilere Aşure İkramı
Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı Muharrem ayı münasebetiyle Bozok Üniversitesinde okuyan öğrencilere fakülte önlerinde aşure ikramında bulundu.
Gündem Haberi


Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı Muharrem ayı münasebetiyle Bozok Üniversitesinde okuyan öğrencilere fakülte önlerinde aşure ikramında bulundu. Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı Duran Küçükduman aşure dağıtımı sonrası yaptığı açıklamada; “Muharrem ayının onuncu gününe aşure günü denilmiş ve insanlık tarihindeki Peygamberlerin hayatlarında vuku bulan Hz. Adem (a.s)’ın tevbesinin kabulü, Hz. İbrahim (a.s)’ın Nemrutun ateşinden kurtulmaları, Hz. İsa (a.s)’ın  doğumu ve semaya yükseltilmesi, Hz. Nuh (a.s)’ın tufandan kurtuluşu  gibi bir kısım hadiselerin bu güne tekabül etmesi, aşure gününe kutsiyet atfetmiştir. Ayrıca muharrem ayı bizlere, ciğerlerimizi dağlayan Kerbelayı hatırlatan aydır. Kerbela; Resulümüzün “Cennet gençlerinin efendileri” sözüyle taltif ettiği, Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın iki ciğer parelerinden biri Hz. Hüseyin Efendimizin ve yetmişten fazla mü’min’in şehit edildiği yerdir. Bu vesileyle şehitlerin efendisi Rahmet Peygamberinin çiçeği cennet gençlerinin seyyidi ümmetin gözbebeği Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor. Siz din gönüllüsü kardeşlerimin, halkımızın ve tüm İslam aleminin Muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ülkü, Ocaklarından, Öğrencilere, Aşure, İkramı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5