Haber Detayı
04 Nisan 2016 - Pazartesi 01:17 Bu haber 1103 kez okundu
 
Ülkü Ocakları Otizme Dikkat Çekti
Yozgat Ülkü Ocakları 2 Nisan Otizm Farkındalık günü nedeniyle Cumhuriyet meydanında “Ülkü Ocaklıyız Otizmin Farkındayız” sloganıyla etkinlik düzenleyerek Otizme dikkat çekti.
Sağlık Haberi


Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla " Ülkü Ocaklıyız Otizmin Farkındayız " sloganıyla Cumhuriyet Meydanında düzenledikleri etkinlikle otizmli olan çocuklara desteklerimizi gösterdi.Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı Duran Küçükduman yaptığı açıklamada; “Otizm, doğuştan olan beynin ve sinir sisteminin farklı yapısından işleyişinden kaynaklandığı kabul edilen nöro-biyolojik bir farklılıktır. Bizim amacımız toplumdakilere otizme farkındalık yaratıp, otizm alanında bilinçlendirmek ve otizmli çocuk yetişkinlerin yaşam kalitelerini arttırmak ve anlamlı bir yaşam sürmelerini sağlamaya yönelik gereksinimlerine dikkatlerin yöneltilmesini sağlayabilmektir.Yapılacak çalışma ve eğitimlerle daha sağlıklı, daha mutlu, kendilerini daha iyi ifade edecekleri yaşam kalitesine ulaşabilirler. Bu çocuklarımızın aldığı eğitimlerle, yaptıkları çalışmalarla bilgilerini becerilerini davranışlarını gelişmelerini daha farklı hale getirebilirler. Günümüzde çözülmeyecek bir problem yok. Bu çocuklarımızın aldığı eğitimlerle, yaptıkları çalışmalarla bilgilerini becerilerini davranışlarını gelişmelerini daha farklı hale getirebilirler. Bu çocuklara hep beraber sahip çıkmamız gerekir." dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ülkü, Ocakları, Otizme, Dikkat, Çekti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5