Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski'nin kask ve yeleği Yozgat'tan
Haber
21 Nisan 2022 - Perşembe 01:25
 
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski'nin kask ve yeleği Yozgat'tan
Garanti Kompozit firmasının ürettiği savunma sanayi alanındaki teknik tekstil, balistik ve rasyon gıda ürünleri 50'den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ve ekibini koruyan kask ve yelekler Yozgat’ta üretiliyor.
Teknoloji Haberi
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski'nin kask ve yeleği Yozgat'tan

Rusya Ukrayna savaşında çok sayıda suikast girişimi ile karşı karşıya kalan Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ve ekibini koruyan kask ve yelekler Yozgat’ta üretiliyor.

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere Yozgat’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve asker ve polislerin elbisenin yanında halk arasında çelik yelek ve çelik başlık olarak adlandırılan balistik yelek ve başlık üretimi yapan Garanti Kompozit’i ziyaret etti. Fabrika yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulunan Bakan Varank, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ve ekibi için 20 adet koruyucu kask ve yeleğin Yozgat’ta üretildiğini kaydetti.

 

Yozgat’ta 2004 yılından bu tarafa faaliyet gösteren firma, asker ve polislerin kullanması için teknik tekstil üzerine üretim yapıyor. Yozgat’ta üretilen askeri ekipmanlar dünyanın 50 ülkesine ihraç ediliyor.

Asker ve polislerin elbisenin yanında halk arasında çelik yelek ve çelik başlık olarak adlandırılan balistik yelek ve başlık üretimi yapıyor. Bin tonluk baskı ve ısı yardımıyla kumaştan üretilen balistik yelek ve başlıklar çelik olanlara göre daha sağlam ve daha hafif olması asker ve polise daha rahat etme imkanı sunuyor. Firma hem Türkiye’de hem de dünyada söz konusu sektörde önemli bir konumda yer alıyor.

 

Kaynak: () - BOZOK TV Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Ukrayna Cumhurbaşkanı, Zelenski, Garanti Kompozit, Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakanı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı