Haber Detayı
30 Eylül 2016 - Cuma 01:20 Bu haber 1393 kez okundu
 
Tuygun Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine Aday
Eğitim İş Yozgat İl Temsilcilik Başkanı Sedat Tuygun Pazar günü Ankara’da yapılacak olan Eğitim İş Olağanüstü Genel Kurulunda, Tam Bağımsız Sendika, Tam Bağımsız Türkiye İçin Sendikamıza Sahip Çıkmak” amacı ile Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine aday olduğunu açıkladı.
Eğitim Haberi


Eğitim İş Yozgat İl Temsilcilik Başkanı Sedat Tuygun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“02.10.2016 tarihinde Ankara’da  yapılacak olacak olan eğitim iş olağanüstü genel kurulunda hepimizin sendikası grubunun listesinden merkez yönetim kurulu üyeliğine aday oldum.

 Daha önce faal futbol hakem ve gözlemciler derneği Yozgat şb. Başkanlığı, eğitim iş Yozgat il temsilciliği kurucu başkanlığı yaptım. Halen eğitim iş Yozgat il temsilciliği başkanlığı görevini sürdürmekteyim. En son yapılan İLKSAN merkez ilçe temsilciliği seçimlerinde merkez ilçe delegesi seçildim.

Pazar günü yapılacak olan eğitim iş olağan üstü genel kurulunda;  “Tam  Bağımsız Sendika, Tam Bağımsız Türkiye İçin Sendikamıza Sahip Çıkmak” amacı ile hepimizin sendikası grubu listesinden merkez yönetim kurulu üyeliğine aday oldum.

Hepimizin sendikası grubu programı ve hedefleri:

Eğitim-İş, eğitim çalışanlarının kazanılmış haklarının, ekonomik, sosyal, özlük, mesleki, sendikal hak ve çıkarlarının korunmasının ve geliştirilmesinin aracıdır. Eğitim-İş işyerlerinden başlayarak tüm üyeleri, sendikal kadroları ve tüm emek örgütlerini tam bağımsız, demokratik, laik, çağdaş Türkiye talebinde birleştirecektir.
​Eğitim-İş çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim için öğretmen, öğrenci ve velinin ortak birliğini sağlayarak mücadeleyi geliştirecektir. Eğitim-İş örgütsel bağımsızlığı ve sendika içi demokrasiyi tüm kurullarında işletecek, kurumsallaşmış bir örgüt olarak bütün Türkiye’ye örnek olacak, emek ve vatan mücadelesine önderlik edecektir.
​Tabanın söz ve karar sahibi olması ilkesini ve örgütsel bağımsızlığı titizlikle korunacaktır" ifadelerine yer verdi.
 

 

A) Merkez Yönetim Kurulu Adayları

Ayla UĞUR Eskişehir

Muradiye BAL Ankara

Ömer Lütfi DEĞİRMENCİ İzmir

Erkan AKSOY İstanbul

Hızır İNAN Ankara

Sedat TUYGUN YOZGAT

Selçuk UYAR İzmir

B) Merkez Denetleme Kurulu Adayları

Uygar Mahir KOLATANİzmir

Abbas TURAN Ankara

Nuh Mehmet TOPKARAOĞLU Adana

C) Merkez Disiplin Kurulu Adayları

Cengiz OKTAY İzmir

Sabri KASAPOĞLU Denizli

Ebru TÜRÜNÇ Mardin

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Tuygun, Merkez, Yönetim, Kurulu, Üyeliğine, Aday,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5