Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 23:07 Bu haber 1637 kez okundu
 
TÜRMOB Seçimleri Gerçekleşti
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği’nin 22. Olağan Genel Kurulu Yapıldı Türkiye genelende 1597 delegenin katılımı ile Sheraton Ankara Hotel toplantı salonunda yapıldı. Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut’un da katıldığı seçimler sonuçlandı.
Gündem Haberi


Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) seçimlerinde sonuçlar belli oldu.

Yozgat SMMM odası başkanı Ahmet Bulut yaptığı açıklamada; “15-16 Ekim 2016 tarihlerinde Ankara yapılan seçimli genel kurula üç grup katıldı. Yozgat SMMM Odası olarak mesleğimizin geleceğine yön vermek adına Yozgat odası olarak seçimlerde yer almış olup 6 delegemizle oylarımızı kullandık.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği’nin 22. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Türkiye genelende 1597 delegenin katılımı ile Sheraton Ankara Hotel toplantı salonunda yapılan seçimde Türkiye muhasebeciler gurubundan disiplin kuruluna aday olan Yozgat SMMM Odası eski başkanı şimdiki onursal başkan Mehmet Doğan TURMOB disiplin kuruluna seçilmiştir. Yapılan seçimde guruplar adına adaylar olan Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu Cemal Yükselen, Meslekte Birlik Grubu Eray Mercan, Türkiye Muhasebeciler Grubu Masum Türker söz alarak mesleğimizle ilgili sorunları konuştu. Yapılan seçim oluşacak yönetim inşallah önce mesleğimize meslektaşlarımıza ve Türkiye’ye hayırlı olsun inşallah en kısa zamanda mesleğimiz daha iyi yerlere gelecektir” dedi.

İŞTE  RESMİ OLMAYAN SEÇİM SONUCU; 

Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu Cemal Yükselen, Meslekte Birlik Grubu Eray Mercan,

Türkiye Muhasebeciler Grubu Masum Türker” seçildi.

YÖNETİM KURULUNUN DAĞILIMI

Yönetim Kurulu 9 üye den oluşuyor. Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu 5, Meslekte Birlik Grubu 2, Türkiye Muhasebeciler Grubu 2, olarak belirlendi.

Disiplin Kuruluna Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu 3, Meslekte Birlik Grubu 1 ve Türkiye Muhasebeciler Grubu 1 üyeyle temsil edilerek toplam 5 üyeden oluşuyor.

Denetleme Kurulu

Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu 1, Meslekte Birlik Grubu 1 üyeyle temsil edilecek olup diğer bir üye için oyların eşit olmasından dolayı kura ile belirlenecek.
 

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: TÜRMOB, Seçimleri, Gerçekleşti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5