Haber Detayı
11 Nisan 2016 - Pazartesi 09:18 Bu haber 924 kez okundu
 
TÜMSİAD'ın Konuğu Vekil Başer
Gerçek anlamda STK olabilmenin önemli kriterleri olduğunu kaydeden Başer, “Gerçek anlamda bir STK olabilmek önemli dolayısıyla bulunduğumuz makamlardan istifade eden değil, bulunduğumuz makamlara değer veren ve hem STK’sını güçlendiren hem de Yozgat’a katkı sağlayan STK’lardan olmamız gerekiyor” dedi.
Gündem Haberi


Tüm Sanaici İş Adamları Derneği Yozgat Şubesi’nin (TÜMSİAD) geleneksel kahvaltı programının konuğu Millletvekili Yusuf Başer ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı oldu. Programda konuşan Milletvekili Yusuf Başer, birlik mesajı verdi.

TÜMSİAD geleneksel kahvaltı toplantılarına devam ediyor. Bu kapsamda programa katılan Milletvekili Yusuf Başer, TÜMSİAD ile ilk defa bir araya geldiklerini belirterek, bu geleneği başlattığı için TÜMSİAD’a teşekkür etti.  Başer, Yozgat’ta sivil toplum kuruluşlarının sayısının ve etkinliğinin her geçen gün daha da arttığını kaydetti.

Gerçek anlamda STK olabilmenin önemli kriterleri olduğunu kaydeden Başer, “Gerçek anlamda bir STK olabilmek önemli dolayısıyla bulunduğumuz makamlardan istifade eden değil, bulunduğumuz makamlara değer veren ve hem STK’sını güçlendiren hem de Yozgat’a katkı sağlayan STK’lardan olmamız gerekiyor” dedi.

Başer, Yozgat’ta sivil toplum kuruluşlarının en büyük sıkıntısının beraber hareket edememek olduğunu söyledi. Tüm kesimlerin bir araya gelerek Yozgat’ı kalkındırmak için çalışması gerektiğine işaret eden Başer, “STK’lar, esnaf kefalet anlamında baro anlamında, ticaret odası anlamında aslında Yozgat'ın geleceğine vizyon tutan, yaşanabilir bir Yozgat olma noktasında ufku ve vizyonu olan insanların bir araya geldikleri kuruluşlardır. Yerine göre güçlerimizi birleştirmemiz ve gelişen ve değişen Yozgat'ın ihtiyaçlarını karşılamamız gerekiyor” diye konuştu.

GELİŞME İÇİN STK’LARIN KENDİ ESNAFINA ÖN AYAK OLMASI GEREKİYOR

On beş gün önce merkez ilçe başkanı ile  beraber yapımı devam eden açık ve kapalı ceza evini ziyaret ettiklerini anımsatan Başer,  “Bırakın 4 bin  kişilik yeni açılacak ceza evinin ihtiyaçlarını karşılamak, yaklaşık bin kişilik kapalı ceza evinin ihtiyaçlarını karşılayacak esnafımız, tüccarımız yok. Yozgat'ın gelişmesinde siyasetçi büyük önem taşıyor ancak bunun yanında Ticaret Odası, Esnaf Kefalet odası, ve TÜMSİAD gibi diğer sivil toplum örgütlerinin kendi esnafının, tüccarının gelişmesine öncülük etmelidir. Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada geçmişten beri kavgaların olduğu birçok ülkenin bu coğrafyada emelleri olan bir konumda yaşıyoruz. Türkiye olarak bizim güçlü bir şekilde durmamız gerekiyor. Bu nedenle her alanda daha çok birlikte olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

24 SAAT HERKESİN HİZMETİNDEYİM

Yusuf Başer, milletin vekili olduğunu ve 24 saat herkese hizmet vermek için çalıştığını kaydetti.  Siyasetçi olarak görevlerinin Yozgat’ta yaşayan insanları mutlu etmek olduğunu anlatan Başer, şunları söyledi; “Amacımız esnafımızın sıkıntıları varsa onları gidermek ve Yozgat’ı cazibe merkezi yapmak. Yozgat şuan kalkınmada 5’inci  bölgede yer alıyor. Organize sanayi bölgesine yatırım yaptığımız zaman 6’ncı bölgenin tüm imkanlarından yararlanabiliyoruz. Ancak geçmiş dönemdeki iktidarların yaptıkları yanlıştan dolayı organize sanayi bölgemiz ne Yozgat merkeze ne de Yerköy ilçemize yar olabiliyor. Yatırımcılarımız güvenliği bahane ederek sosyal donatıları bahane ederek yatırım yapmıyorlar. Bizim bu dönemdeki yapmamız gereken yollarımızın kalitesini yükseltmek inşallah gelecek yıla bunu yapmış olacağız. Bunun ardından havaalanı ve hızlı trenle beraber Yozgat’ın göç veren değil göç alan bir şehir olacağına inanıyorum. Yozgat Orta Anadolu’nun etrafına üniversitesiyle bilim ışığını yayan fabrikalarıyla Yozgat’tan Türkiye ve Dünyaya teknoloji aktaran bir şehir olacaktır.”

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: TÜMSİAD'ın, Konuğu, Vekil, Başer,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5