Haber Detayı
21 Haziran 2016 - Salı 14:58 Bu haber 2067 kez okundu
 
TSO İftarına Büyük İlgi
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası İl Başkanlığı her yıl düzenli olarak devam ettirdiği ramazan iftarlarına bu yılda devam ederek Yozgat’ta bulunan esnaf ve sanatkarlarla bir araya gelerek böyle bir birlikteliğin İlki oldu. Oldukça kalabalık olan iftar yemeğine Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın, Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Erkekli ile birlikte 30 STK temsilcisi katıldı.
Gündem Haberi


İftar sonrası mikrofonlarımıza ilk olarak konuşan Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık yaptığı açıklaöada; “Bu gece katılanlar bize bu birlikteliğin yaşama gururunu verdiler. O gururu yaşadık, şeref duyduk. Bundan sonrada bunu bu iftar vesilesiyle Ramazanın manevi havasıyla güzelliğiyle bu birliktelik gerçekleşmiş oldu. Hemen bayramdan sonra da bir mesai içerisinde yine bir araya gelip özellikle en büyük problemimiz göç biliyorsunuz onunla ilgili ne yapılabilir, nasıl bir yol haritası çizilir bunun üzerinde de bir arada bir beyin fırtınası yapacağız” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın; Öncelikle Ticaret Odası Başkanımıza, Borsa Başkanımıza, Ziraat Odası Başkanımıza bu birlikteliği sağladıkları için bizlerle birlikte oldukları için sonsuz teşekkür ediyorum. Yozgat’ın bu birlikteliğe ihtiyacı vardı. Umarım bu Ramazanın mübarek gününde bu adım ilk olur ama son olmaz ve çığ gibi büyüyerek bu birliktelik daha da başka yerlere başka mecralara amacına ulaşır diye düşünüyoruz şeklinde ifade etti. 

Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Erkekli,  Bu gün ramazan ayında farklı bir platfor yaşıyoruz. Çünkü bu güne kadar yapmış olduğumuz toplantıları hep bireysel yapıyorduk. Yemekler olsun toplantılar olsun hem kendi meclis üyelerimize yönelik yapıyorduk. Ama görüyorum ki 4 başkan buradayız. Latif başkanınım da söylediği gibi ilk olmaz bunun devamı süreci gelir. Çünkü çok sesli bir yerde çok yönlü toplantılarda demokrasinin gereği çok olumlu yönlerin doğacağı imamcındayım. İnşallah önümüzdeki dönemlerde sivil toplum örgütleri bu iradeyi birlikteliğini göstererek siyasi iradeye damgasını vurur. Biz geçmişte dolayısıyla bunları fazla yapamadık ama bu bir ilk olduğu için sürekliliğin gelmesi için inşallah Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu birlik ve beraberlik devam ederse siyasi etkinliklerimizde de bizim gücümüzün Sivil Toplum Örgütlerinin, diğer katılmayan dernekler statüsünde de olsa hep bir arada olup bu toplantıları sık sık yapıp siyasetçilerimize burada eksiklerimizi söylemeliyiz. Bu ilde biz yaşıyoruz. Milletvekilimiz, bakanımız var bunlar bizimle hep kopukluk içerisinde biz bunların yok olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: TSO, İftarına, Büyük, İlgi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5