Haber Detayı
20 Şubat 2016 - Cumartesi 23:24 Bu haber 1436 kez okundu
 
Traktör Yozgat'ta Cezası İstanbul da
Traktörü ile İstanbul köprüsünden kaçak geçtikleri gerekçesi ile Yozgatlı çiftçilere HGS cezası geldi. Çiftçilerin kafasını meşgul eden ne sürpriz cezalar ne de cezanın miktarı. Traktörüne ceza gelenler arkadaşlarının 'Traktörle İstanbul'da ne işin vardı' esprisi ile karşılanıyor!
Özel Haber Haberi


Yozgatlı çok sayıda çiftçinin traktörüne HGS kaçak geçiş cezası geldi. Çiftçileri endişelendiren cezanın miktarı değil faturalarda yer alan geçiş güzergahı ve saati.

Merkeze bağlı Sağlık Köyü'nden Mehmet Baran da 1969 model traktörü ile köprüden geçtiği gerekçesi ile kaçak HGS geçişi cezası geldi. 45 liralık cezayla karşılaşan Baran köy meydanı sohbetlerin espri konusu haline geldi.

Baran'ın yakın arkadaşlarından Hacı Ahmet Başer,  'O traktörle İstanbul köprüsünden değil ancak bizim köyün köprüsünden geçer' diyerek espri yaptı.

'DEĞİL İSTANBUL KÖPRÜSÜ ANCAK BİZİM KÖYÜN KÖPRÜSÜNDEN GEÇER'

Mehmet Baran'la gelen ceza üzerine zaman zaman esprili bir şekilde atıştıklarını söyleyen Başer; " Mehmet Yozgat'tan dışarıyı da bilmez Yozgat-Köydür bunu gideceği yol. Orası da Yerköy. Yozgat'tır. Ta Yozgat'ın Sağlık Köyünden İstanbul'da ne işi var. İmkansız olmayacak bir durum. Geçse geçse ancak bizim köyün köprüden geçebilir, başka türlü nereden geçebilecek. Traktörle gitmeye kalksa 3 ayda ancak varır. Uykusu gelir adamın oraya varmak için" dedi.

1969 MODEL TARKTÖRÜNE KAÇAK GEÇİŞ CEZASI GELDİ

1969 model traktörüne ceza gelen Mehmet Baran ise; 'Ben traktörle değil İstanbul köprüsünden geçmek, Yozgat'a bile zor gidiyorum' diyerek kendini savundu..

Ceza makbuzu eline geldiğince inanamadığını söyleyen Baran; "1969 model bir traktör var elimizde gördüğünüz gibi. Bundan dolayı ceza geldi. İstanbul köprüden geçiyorum ben, oraya para ödemiyorum ardımdan bu geliyor. İstanbul'u hayatta kendim görmedim motoru bırak da.

 Traktörle İstanbul'a gitmek mümkün mü, imkan var mı? Olacak bir değil. Diğer köylerde de bu tür cezalar geldi ama Sağlık Köyü'nde de bana çıktı. Dilekçe verdim maliyeye itiraz ettim"

Köyde cezanın espri konusu haline geldiğini söyleyen Baran, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Arkadaşlar ne yapıyordun İstanbul'da diye soruyor. Ne yapayım İstanbul'u kendim hayatta görmedim, motorum görmedi. 1969 model traktörüm 10 yıldır bende. Yerköy'ün Zekeriya Köyü'nden aldım. Traktörle en uzak Yerköy, Yozgat. Yozgat'a muayeneye gittim, köye ekin götürüyorum borsaya. Yerköy 35, Yozgat 30 kilometre."

Sağlık Köyü Muhtarı Nevzat Yazan ise, traktörle İstanbul'a gitmenin imkansız bir durum olduğunu söyledi.

Baran; " Mümkün yok İstanbul'u nerede görecek. Traktörle gitmenin mümkünü yok. Bizim en uzak yerimi Yerköy, Yozgat, başka bir yer yok. Sungurlu'da gideriz ayda yılda bir sefer oraya da ekin götürürüz. Başka bir yere gidemeyiz" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Traktör, Yozgat'ta, Cezası, İstanbul, da,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5