Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 01:57 Bu haber 276 kez okundu
 
TOKİ konutları için ihale yapıldı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Merkez Mutafoğlu mahallesinde yapılacak TOKİ konutlarının ihalesinin yapıldığını açıkladı.
Gündem Haberi


AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Merkez Mutafoğlu mahallesinde yapılacak TOKİ konutlarının ihalesinin yapıldığını açıkladı.

 

Yozgat halkının sabırsızlıkla beklediği TOKİ Sosyal Konutlarının ihale müjdesini veren Başer, Mutafoğlu Mahallesi 2. Mıntıkada yapılacak konutların ihalesinin yapılmasının daha önce planlandığını vurgulayarak, Projenin yatay mimariye göre yeniden revize edilmesi, Elazığ Depremi ve Koronavirüs salgını nedeniyle oluşan olağanüstü şartlar yüzünden biraz geciktiğini belirtti.

 

İhale tekliflerinin incelendiğini ve yakın zamanda ihaleyi alan firmanın açıklanacağını ve yakın zamanda inşaat çalışmalarına başlanacağını belirten Milletvekili Başer, Yozgat Merkez Mutafoğlu Mahallesi 2.mıntıkada yapılacak konutların daha önce 8 kat olarak planlandığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatay mimariyle yapılması talimatları sonrası kat sayısının 5’e düşürüldüğünü belirterek, Yeni projenin 5 kat üzerinden 643 Daire, bir ticaret merkezi, bir camiden oluşacağını açıkladı.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Başer, İktidarları döneminde özellikle orta gelir grubu vatandaşları konut sahibi olabilmeleri için TOKİ üzerinden cazip ödeme koşullarıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Yozgat merkez ve ilçelerinin de bu çalışmalardan ziyadesiyle yararlandığın söyledi. Bugüne kadar Yozgat Merkez ve ilçelerinde yapılan TOKİ konutları hakkında açıklamalarda bulunan Başer, “AK Parti iktidarları döneminde Türkiye her alanda gıpta edilecek gelişme ve büyüme sağladı. Yozgat’ta bu gelişme ve büyümeden payını aldı. Sosyal devlet ilkemiz gereğince orta gelir grubunda bulunan vatandaşlarımızın da bu büyümeden pay alması için çalışıyoruz.  Bu nedenle Orta Gelir grubu vatandaşlarımızın yaşam standartlarını ve refah düzeyini artırmak için cazip ödeme koşullarında konutlar üretiyoruz. Yozgat Merkez ve ilçelerimizde şimdiye kadar ihtiyaca binaen TOKi üzerinden 6582 adet konut ve sosyal donatılar yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz.  Yaparsa AK Parti yapar” dedi.

 

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: TOKİ konutları, Yusuf Başer
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5