Haber Detayı
31 Ocak 2015 - Cumartesi 00:00 Bu haber 1415 kez okundu
 
TKDK İl Koordinatörü Türker Yozgat’ta Proje Kültürünün Oluşması Gerekiyor
TKDK Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, Yozgat'ta proje kültürünün oluşturulması gerektiğini söyledi.
Özel Haber Haberi


Yozgat'taki vatandaşlarımızın bu fırsatı iyi değerlendirip proje hazırlamalarını istiyoruz. Çünkü bu fonlar devam ediyor. Gerçekten çok büyük bir fırsat. Tarım Bakanımız Sayım Mehdi Eker bakanımızın şöyle bir açıklaması var, Çorumda yaptı “Bu parayı baba oğula, kardeş kardeşe vermez” diye bir açıklaması var. Çok doğru bir açıklama, biz kurum olarak TKDK bir ilin geleceğini değiştirebilecek bir kurumuz. Bunu iddia ediyorum. Çünkü biz ıpart 2 başladığında 2020 yılına kadar bu hibe desteklerimiz devam edecek, vatandaşlar bundan yararlanabilecekler.

YOZGAT'TA PROJE KÜLTÜRÜNÜN OLUŞMASI GEREKİYOR

Türker, Destekten yararlanabilmek için Yozgat'ta bir proje kültürünün oluşması gerekiyor. Çünkü artık her şey projeye göre yapılıyor. Gelecekte proje var, bunu halkımız öğrendi, yavaş yavaşta öğreniyorlar. Bu çağrıda beklentimiz yüksek, hiç almadığımız tedbirlerden proje almayı istiyoruz, bekliyoruz. Bu konuda hazırlıklarını sürdürenler var görüşmelerimiz var. İnşallah güzel projelerimiz gelecek. Onların tamamına biz hibe desteği vermek istiyoruz. Tabi ki bu kurallar dahilinde ve kurallarımızı uygulamaları gerekiyor.

10 ŞUBAT'TA ÇAÐRI SÜRESİ SONA ERİYOR

Şubat ayının onunda çağrı süresi bitiyor ve uzatılmayacak. Şuan itibariyle uzatma gibi bir durum görünmüyor. Vatandaşlarımız uzatılacak şeklinde bir beklentiye girmesinler. Ayın 10'u son tarihimiz, buna dikkat etmelerini istiyoruz. Projelerine kendileri de baksınlar, projeler ne kadar temiz olursa geçme olasılığı yüksek olacak. Şu anda fazla başvuru olmadığından kurallar dahilinde hazırladılarsa bir çoğu geçecek. Ama bir proje kültürümüzün oluşması gerekiyor. Bu işi artık Yozgat'ın öğrenmesi gerekiyor. Diğer illerin arkasında kalmamamız gerekiyor. Geçmiş çağrılara vatandaşın bakış açısı nasıl? Sizin talebinize taleple karşılık verdiler mi? Bu kurum 2011'de açıldığında vatandaşlarımız şöyle demişler devlet para mı verir demişler. Ama şuanda devlet para veriyor. Biz şuana kadar Yozgat'ta yaklaşık 50 milyon tutarında nakit olarak 2011 yılından bu yana vatandaşlarımıza hibe ödedik. Bu da çok güzel bir rakam. 2014 yılı içerisinde ödediğimiz toplam rakamda 20 milyon Türk Lirası. Projelerimize bir yıl içerisinde verdiğimiz para bu” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: TKDK, İl, Koordinatörü, Türker, Yozgat’ta, Proje, Kültürünün, Oluşması, Gerekiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5