Haber Detayı
26 Eylül 2016 - Pazartesi 12:54 Bu haber 1571 kez okundu
 
Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Hilmi Ataseven Göreve Başladı
Malatya ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri görevini yapmakta iken Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesine atanan ve profesörlük unvanına yükselen Prof. Dr. Hilmi Ataseven Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesinin yeni dekanı oldu.
Eğitim Haberi


Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, uhdesindeki Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini düzenlenen törenle Prof. Dr. Hilmi Ataseven’e devretti.
Devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey “Tıp Fakültesi Dekanlığı uzun zamandır benim uhdemdeydi. Artık işi ehline teslim etmiş oluyoruz. Hocamız kıymetli bir bilim insanı. Kendisinin idari tecrübesi de bulunmakta. Bundan böyle Tıp Fakültemiz hem akademik kadro gelişimi açısından hem de bilimsel gelişme açısından kendisinin liderliğinde çok daha ileri gidecektir. Bu yıl Tıp Fakültesi öğrencilerimiz Bozok Üniversitesi çatısı altında eğitim öğretime başladı. Öğrencilerimizin eğitimi açısından tıp alanında tecrübesi olan bir hocamızın rehberlik etmesi ve dekanlık olarak görevi üstlenmesi, fakültemizin eğitim öğretim açısından gelişimimde de önemli bir katkı sağlayacaktır. Hocamıza başarılar diliyor ve yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof. Dr. Hilmi Ataseven ise Bozok Üniversitesi ailesi mensubu olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Rektörümüzün direktifleri doğrultusunda fakültemizi daha ileri seviyelere ulaştırmak için güzel ve başarılı işlere imza atacağız. Tıp Fakültesi olarak alanında uzman akademik kadromuzla bölge halkına kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: bozok üniversitesi, tıp fakültesi, salih karacabey, rektör, dekan, hilmi ata
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5