Haber Detayı
14 Mart 2015 - Cumartesi 01:05 Bu haber 1202 kez okundu
 
Teknolojinin İzindeler
Yozgat Özel Ergin Koleji Orta Okulu bilişim Kulübü öğrencileri, Bilim ve Teknoloji Haftası (8-14 Mart) nedeni ile Ergin Koleji Ortaokulu Bilişim Kulübü öğrencileriyle il merkezinde teknoloji ürünleri satan mağazaları ziyaret etti.
Teknoloji Haberi


Özel Ergin Koleji Orta Okulu Bilişim Kulübü öğrencilerine yönelik; toplumdaki bireylerin teknolojik ürünleri tanıması ve ulaşmasında teknoloji mağazalarını rolünü araştırmak amacıyla Yozgat’ta Teknosa ve Bimeks mağazalarına eğitici gezi düzenlendi.

Öğrenciler ziyaretleri sırasında; “Teknoloji mağazalarının getirdiği avantajlar nelerdir?”, “Sanal alışverişe göre mağaza formunun avantajları nelerdir?”, “İlimizde yaşayan insanların teknolojik ürünlere yönelimleri nasıldır?(cep telefonu, tablet vb)”, “Bir teknoloji mağazası çalışanının en fazla zorluk çektiğiniz konular nelerdir?”, “İnsanların cep telefonu değiştirme sıklığı ihtiyaçtan mı yoksa bir eğilimden mi kaynaklanmaktadır?”  sorularına yanıt aradı.

Bilişim Teknolojileri Kulüp Rehber öğretmenimiz İshak Müftüoğlu, Yozgat Teknosa ve Bimeks Mağazaları ile gezi sırasında rehberlik eden Teknosa Satış danışmanı Kadir Kaya ve Bimeks Satış danışmanı Hasan Özdemir’e teşekkür etti.

Müftüoğlu, şunları söyledi: “Yapılan etkinliğin gayet eğitici olduğunu belirtti. Gözlemlerimiz ve edindiğimiz bilgilere göre teknoloji mağazaları sayesinde insanlar yeni çıkan ürünleri inceleyebilmekte ve diğer ürünlerle karşılaştırma imkânı bulabilmekteler. Yapılan kampanyaları takip edip değerlendirebilmekteler. Mağaza formunun sanal alışverişe göre en büyük avantajı ise ürünü somut bir şekilde elimize alıp inceleyebilmemiz. Gezdiğimiz mağazalarda Yozgat ilinde en fazla satılan ürünlerin led televizyonlar ve cep telefonu olduğunu öğrendik. Ayrıca insanımızın büyük bir kısmının yeni bir cep telefonu çıktığında telefonunu yenileme noktasında çok istekli olduğunu da öğrenmiş olduk. Çalışanların en çok zorlandığı konulardan birisinin de kararsız müşteriler. Acaba bunu olsam yoksa diğerini mi deyip bir türlü karar veremeyen müşteriler” dedi. 

Bilişim Kulübü öğrencilerimiz ise gezi sonunda şu çıkarımda bulundular; insanların bir ürünü alırken ani karar vermemesi gerektiğini öncelikle ihtiyaçlarını belirleyip, bu ihtiyaçları karşılayabilen ürünler arasında bir seçim yapmalarının daha mantıklı olduğunu belittiler.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Teknolojinin, İzindeler,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5