Haber Detayı
25 Ekim 2016 - Salı 21:01 Bu haber 1062 kez okundu
 
Tek Tuşla Ulaşılabilinecek
Yozgat Şehir Hastanesinde Rönesans ve Turkcell arasında dijital dönem için 5 yıllığına sözleşme imzalandı.
Sağlık Haberi


Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Devlet Hastanesi Hastane Bilgi Yönetim Sistemini (HBYS) kullanan personellere, Akgün Yazılım Firması tarafından; Rönesans Sağlık Yatırım ve Turkcell yetkililerinde katıldığı, Yozgat Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda 4 gün sürecek olan eğitimler başladı.

Şehir Hastanesi Projeleri kapsamında Rönesans Sağlık Yatırım ve Turkcell, 5 yıllık sözleşme imzalayarak dijital hastanenin temeli atıldı.

HASTA BİLGİLERİNE TEK TUŞLA ULAŞILABİLECEK

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; ” Yozgat Şehir Hastanesinde dijital hastane dönemini başlatıyoruz. Rönesans ve Turkcell arasında imzalanan 5 yıllık sözleşme ile sistem kesintisi yaşamadan, işlemlerin daha hızlı yapıldığı bir sistemle hizmet vereceğiz. Hastanemizde gerçekleşecek bu dijitalleşmeyle hastanın sağlıkla ilgili tüm bilgileri doğru, eksiksiz bir şekilde kayıt altına alınıp, istenildiğinde tek tuşla ulaşılabilecek. Böylece bir yandan hastaların teşhis ve tedavi süreçleri hızlanırken, sağlık personellerinin de çalışma hızı artacak” dedi. 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Tek, Tuşla, Ulaşılabilinecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5