Haber Detayı
29 Mart 2016 - Salı 15:33 Bu haber 1015 kez okundu
 
Tasarruflu ve Tutumlu Olmak
Yozgat Özel Ergin ilk okulu 2’nci sınıf öğrencileri kendi yaptıkları kumbaraları okul fuaye alanında sergileyerek Tasarruflu ve tutumlu olmanın önemine dikkat çekti.
Eğitim Haberi


Özel Ergin ilkokulu 2-A ve 2-B sınıfları Hayat Bilgisi dersinde Tasarruf ve tutum konusunu daha iyi anlamak ve kavramak için kendi yaptıkları kumbaralarını okul fuaye alanında sergiledi. Sergide öğrenciler kendilerinin öğrendiği gibi okul öğrencilerinin de tasarruf ve tutum konusunda bilgi sahibi olmaları için böyle bir uygulama yapıklarını söylediler.

2-B sınıf öğretmeni Fatma Selma Yazarel’de yaptığı açıklamada Hayat Bilgisi dersinde tasarruf ve tutum konusunu işliyoruz ve öğrencilerin daha iyi anlamalarını sağlamak için böyle bir yönteme başvurduk ve çokta güzel oldu. Öğrencilerimiz hem kendileri öğreniyor hem de okul öğrencilerinin faydalanmasını için okulumuz fuaye alanına sergi açarak ziyarete gelen öğrencilere bilgiler veriyor. Uygulamalı ders her zaman öğrencinin başarısını artırır, bizlerde başarılarımızın üzerine yenilerini koymak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Tasarruflu, ve, Tutumlu, Olmak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5