Haber Detayı
08 Ağustos 2016 - Pazartesi 02:24 Bu haber 662 kez okundu
 
Sürmeli Etkinliklerinde Bisiklet Turu
Yozgat 17’nci Sürmeli Sosyal ve Kültür etkinlikleri kapsamında gündüz programında bisiklet turu düzenlendi. Yozgat Abide işhanı önünden başlayan grup Çapanoğlu Kentpark Sosyal tesislerinde kısa bir molanın ardından başlangıç noktasında sonlandırdı.
Gündem Haberi


Yozgat 17’nci Sürmeli Sosyal ve Kültür etkinlikleri kapsamında büyükler için bisiklet turu düzenlendi. Bisiklet turuna Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaaslan, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu ve çok sayıda bisiklet severler katıldı.

Bisiklet turu sonrası açıklamada bulunan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Sürmeli Etkinlikleri kapsamında gündüz değişik aktiviteler yapıyoruz. Daha önce sünnet yapıldı, yemek yarışmaları yapıldı, çocuk oyunları yapıldı. Bu günde bisiklet turu diyelim yarışması değil bisiklet turu yapıyoruz. İnsanların daha güzel şeylerle uğraşması daha sağlıklı işlerle uğraşmasını sağlamak. Bu manada bisiklet sporu çok önemli bir spor. Bunun Yozgat’ta yayılması için belediye olarak çok büyük bir gayret içerisindeyiz.

BİSİKLET YOLU OLMASI LAZIM

Bisiklet dediğimiz zaman bisiket yolları olması lazım. Yozgat bu yönüyle de fakir, coğrafi olarak da zor. Buna rağmen inşallah bu yıl içerisinde 4-5 kilometre bisiklet yolu yapmayı hedefliyoruz ki, insanlarımız daha fazla bisiklet kullansınlar. Bunun bize iki türlü faydası olacak; birincisi insanlarımız kendi sağlıkları için bir şeyler yapmış olacaklar. İkincisi de bisiklet, motosiklet, mobilet kullanımın yaygınlaşmasıyla da şehir içi trafiğe şehir içi kargaşaya da öneli bir çare bulmuş olacağız. Gayemiz budur bunu özendirmektir. İnsanların kendi sağlıkları için bir şeyler yapmasıdır” dedi.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaaslan ise; Bizde Halk Sağlığı müdürlüğü ve personelimiz olarak belediyemizin yapmış olduğu Sürmeli, Kültür şenlikleri kapsamında bu bisiklet aktivitesine destek veriyoruz. Tabi insanlarımızı hep öncelikle sağlıklı yaşamaya teşvik etmek. Çünkü sağlıklı yaşandığı zaman, spor yapıldığı zaman, inaktivitenden uzaklaşıldığı zaman, bir çok kronik hastalığın önüne geçiyoruz. Dolayısıyla insanlarımız sağlıklı yaşamış olacaklar. Bunu teşvik etmek bağlamında da bizlerde destek veriyoruz, ayrıca tabiî ki Yozgat’ın coğrafi yapısı itibariyle şehir trafiğine de bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla da önemli bir çözüm olunmuş olacak bu amaçla bizde bu tür etkinliklere destek veriyoruz” diye söyledi.

Yozgat Bisiklet Kulübü yetkilisi Muhammed Uysal’da “Yozgat Bisiklet Kulübü olarak bizde bu etkinliğe katıldık oldukça güzel bir etkinlik, destekliyoruz tamamen. Biz zaten bu işi Yozgat’ta yapıyoruz. Gerek çamlıkta, gerek ilçelere giderek, bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Yozgat şartlarında devamlı bisiklet kullanıyoruz. Tüm Yozgatlılara öneriyoruz. Bu da bir spor kullandıkça kondisyonumuz artıyor, daha sağlıklı hala gelebiliyorsunuz. Belediyemize de bu organizasyondan dolayı da teşekkr ediyoruz” diye konuştu.

Bisiklet turuna katılan büyüklü küçüklü tüm vatandaşlarda memnun olduklarını, bu tür etkinliklerin devamlı olmasını diledi.Tur sonrası katılımcılara ayran ikram edildi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sürmeli, Etkinliklerinde, Bisiklet, Turu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5