Haber Detayı
02 Ağustos 2016 - Salı 03:18 Bu haber 1044 kez okundu
 
Sürmeli Etkinlikleri Başlıyor
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan Sürmeli etkinliklerinin 3 Ağustos’ta başlayacağını söyleyerek, Geçen yıl olduğu gibi bu senede ortamın hassasiyetinden dolayı programı hazırlarken gene hassas davrandık. Eğlence dozu düşük olan daha çok kültürel ve sosyal etkinlikler içeren bir program hazırlamaya çalıştık. Zannediyorum Yozgat’ın , Yozgatlı hemşerilerimizin, sizlerin hoşlarına gidecek bir program olacak, 9 Ağustosta sona erecek” dedi.
Kültür Haberi


Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan Yozgat’ta bulunan yerel basın temsilcileriyle bir araya gelerek 7 gün sürecek olan Sürmeli Etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

Başkan Arslan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Geçtiğimiz hafta sizlerle ve değişik sivil toplum örgütleriyle yaptığımız istişareler sonucunda genel kanaat olarak Sürmeli Etkinliklerini devam ettirme kararı almıştık. Tabiî ki Türkiye’miz hassas bir dönemden geçiyor, zaman zaman tereddütlerimiz oluşuyor ama Yozgat’ımızın da bu tür bir soysal etkinliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum bu tür bir sosyal etkinliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve gene tarihinde 3-9 Ağustos tarihleri arasında Sürmeli Sanat ve Sosyal Etkinliklerini yapacağız inşallah. Geçen yıl olduğu gibi bu senede ortamın hassasiyetinden dolayı programı hazırlarken gene hassas davrandık. Eğlence dozu düşük olan daha çok kültürel ve sosyal etkinlikler içeren bir program hazırlamaya çalıştık. Zannediyorum Yozgat’ın , Yozgatlı hemşerilerimizin, sizlerin hoşlarına gidecek bir program olacak. Tabiî ki istiyoruz ki gönlümüz istiyor arz ediyor  ki Türkiye de her şey yerli yerinde olsun. Bir takım bugün yaşandığımız sıkıntılar olmasın ama maalesef son bir bir buçuk iki yıllık bir dönemde de Türkiye de  istemediğimiz bazı gelişmeler var ama bir taraftan da hayat devam ediyor ve Yozgat’ın da başka türlü bir  sosyal hayatı yok. Bu nokta da sürmeli etkinliklerimizi inşallah yapacağız. Gündüz bölümünde değişik sosyal aktiviteler olacak, kültürel aktiviteler olacak. Akşamları da genelde müzik ağırlıklı aktivitelerimiz olacak ve inşallah güzel bir programımızı beraberce gerçekleştirmiş olacağız.  Türkiye’nin değişik yörelerinden değişik gruplar gelecek Yozgat’ımız da sanatlarını icra edecekler. Yozgat’ın Yozgat halkımızın memnun olacağı bir program olacak. Çok hassas davranmaya çalıştık Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu şartlar sebebiyle çok hassas davranmaya çalıştık ve güzel bir program oldu” diye konuştu.

DEMOKRASİ NÖBETİ NE ZAMAN BİTECEK

Gazetecilerin Demokrasi nöbetinin ne zaman biteceği sorusunu yanıtlayan Başkan Arslan, “Her halde dünkü beyanatta saysın Cumhurbaşkanımızın söylediği önümüzdeki hafta bitmiş olacak, muhtemelen. Hala tereddütleri olanlar olabilir böyle bir ortamda bu olur mu? Diye tereddütleri olabilir ama maalesef hayat devam ediyor, bunları da yapmak lazım” diye söyledi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sürmeli, Etkinlikleri, Başlıyor, yozgat, yozgat haber, yozgat son dakika, kaz
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5