Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 09:42 Bu haber 2598 kez okundu
 
Spor Vadisine Dev Tünel
Yozgat’ta Spor Vadisi çalışmaları tüm hızıyla devam ederken vadiye yapılması planlanan320 metrelik tünel ile ilgili Vali Abdulkadir Yazıcı TCDD Genel müdürlüğü yetkilileriyle görüşerek gerekli ekipmanların seçimini yaptı.
Gündem Haberi


Yozgat Spor Vadisi’ne insanların daha çabuk gitmesi, zaman kaybının önlenmesi amacıyla Yozgat Valiliği tarafından hazırlanan tünel projesinin uygulanması için Vali Abdulkadir Yazıcı, çalışmalarını sıklaştırdı. İsfalt Genel Müdürü Ahmet Agırman ve TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüşen ve Spor Vadisi için ekipman seçimi yapan Vali Yazıcı, “Yozgat’ı, Spor Vadisi’ne doğrudan bağlayacak 320 metrelik bir tünel yapıyoruz. Nohutlu çıkışından sonra yapacağımız tünelle kent park girişini dolaşmayıp ofis yanını kullanacağız” dedi.

Yozgat Valiliği tarafından başlatılan ve Yozgat’ın sosyal yaşamına önemli katkılar sunması beklenen spor Vadisi’ndeki inşaat çalışmalarının en önemli kısımlarından biri olan tünel çalışmaları başlıyor.

GİRİŞ NOHUTLU’DAN

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı üzerine hassasiyetle titrediği, hiçbir aksaklığını gözden kaçırmadığı Spor Vadisi’ne ulaşımın daha kolay sağlanması için hazırlattığı tünel projesi uygulamaya koymak için de girişimlere başladı. İsfalt Genel Müdürü Ahmet Agırman ve TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüşen ve Spor Vadisi için ekipman seçimi yapan Vali Yazıcı, çalışmaların yakın bir zaman içerisinde başlayacağının müjdesini verdi. 320 metrelik tünelin Vadiye farklılık katacağını belirten Vali Yazıcı, “Yozgat’ın Saraycılı girişinden gelenler de Kent Parkı dolaşmadan vadiye gelip istedikleri gibi vakit geçirebilecekler.

SOSYAL HAYATA BÜYÜK KATKI SUNACAK

Spor Vadisinin, 1900 dönüm alan üzerinde inşa edildiğini söyleyen Vali Yazıcı, “ Kompleks 3 etaptan oluşuyor, birinci etap ise kendi içinde iki kısımdan oluşuyor. Birinci etabın ilk kısmında Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, İl Tipi Gençlik Merkezi ve Sporcu Fabrikası( Çok Amaçlı Spor Tesisi) olmak üzere üç muhteşem eser yer almaktadır. Birinci etabın ikinci kısmında ise her yaştan Yozgatlıya hitap edecek tüm açık spor alanları ve 3 Basketbol Sahası, 3 Voleybol Sahası, 3 Pota Sahası, 2 Mini Futbol Sahası, 2 Tenis Kortu, Uzun Atlama Sahası, Pinpon Sahası, Tırmanış Duvarı, Kay Kay Pisti, Gazebolar, 6 Seyir Terası, Uçurtma Tepeleri, 735 kişilik Açık Anfi Tiyatro, Yürüyüş yolları, Sosyal Alanlar, Koşu Pisti, Çocuk Parkları, Engelli Fitness Spor Aletleri, Kafeterya yer almaktadır. Gençler arkadaşlarıyla, dedeler torunlarıyla, anne ve babalar çocuklarıyla her kesime hitap edecek Spor Vadisi, Yozgat’ı geleceğe hazırlayan en önemli yatırımlardan biri olacak” dedi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Spor, Vadisine, Dev, Tünel,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5