Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 22:19 Bu haber 1744 kez okundu
 
Söylemez Köyü Cami Dualarla İbadete Açıldı
Yozgat’ın Sarıkaya ilçesi Söylemez köyünde işadamı Recep Culha tarafından yaptırılan caminin açılışı dualarla yapıldı
Özel Haber Haberi


Caminin açılışında önce kuranı kerim okundu ardından dualar edildi. Duaların ardından Söylemez Köyü Cami ibadete açıldı.

Ayrıca işadamı recep culhaya bu külliyeyi yaptırmasından dolayı pilaketler verildi

Daha sonra yapılan cami ve altında bulunan sağlık ocağı kuran kursu ve cenaze yıkama bölümleri gezdirilerek program sonlandı. Bu camide kuran kursu sağlık ocağı morgumuz hepsi mevcut

Caminin yapımını üstelenen hayır sever iş adamı Recep Culha yaptığı açıklamada; “Köyümüzün ileri gelenleri camimizin çok kötü durumda olduğunu söylediler bende bu caminin yapılmasını üstlendim kendi bütçemden yaptırdım Allah’ım nasip etti  bende bu köyümde doğup büyüyen bir insan olarak hayrı köyüme layık gördüm bu camiyi komple yıkıp yeniden yaptırdım bu tür eser yaptırmayı Allah’ım nasip ettirdiği için gurur duyuyorum imkanı olan herkesi de bu tür hayırlarda bulunmayı tavsiye ediyorum” dedi.

Sarıkaya ilçe Müftüsü Necmettin Kayar” da yaptığı açıklamada; “Söylemez köyü camimizin yıkılmaya yüz tutmasından dolayı o camimizin yerinde böyle güzel bir camimizi tamamlamış olan Recep Culha beye teşekkür ediyorum. Camilerimiz yeryüzünde Kabe’nin birer şubesi Allahın evi bizde camilerimizde Allahın misafirleriyiz o nedenle ilk cami inşasından günümüze gelinceye kadar bütün Müslümanlar şehrin merkezinde köyün merkezinde yerleşim yerlerinin hepsinde ibadet yerlerine büyük önem verip bu ibadet yerlerinin imarında tadilatında inşasında dişinden tırnağından biriktirerek bu ibadet yerleri için gerçekten büyük fedakarlıklar yaptılar bu konuda camilerimizin destekçisi olan bütün geçmişlerimize de yüce Allah’tan gani gani rahmet diliyorum biz birliğimizi beraberliğimizi bu ümmetin bir çimentosu gibi camilerimizde sağladık renkleri dilleri meşrepleri sosyal statüleri ne olursa olsun herkes Allahın evinde aynı safta bir olan Allahın huzurunda rüku ediyor secde ediyor kıyam duruyor herkes ibadetlerini Allah için yapmaya gayret gösteriyor işte bu vesilelerle camilerimiz gerçekten bizler açısından büyük önem arz ediyor camilerimizin imarı önem arz ediyor. Biz onları imar edeceğiz inşallah camilerimizde bizlerin gönüllerini imar edecek bu dünya hayatımızı da ahrete gitmemizde başarılı bir mümin olarak gitmemize vesile olacak” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör:
 
Etiketler: Söylemez, Köyü, Cami, Dualarla, İbadete, Açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5