Haber Detayı
06 Ekim 2016 - Perşembe 23:39 Bu haber 1096 kez okundu
 
Sorgun TSO'da Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde ihracatçılar ile ihracat potansiyeli olan firmalar ve üyelerine yönelik olarak hazırlanmış olan “Dış Ticaret Bilgilendirme” Semineri düzenlendi.
Ekonomi Haberi


Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Koordinasyonunda Sorgun Ticaret Odası ev sahipliğinde Yozgat ve Sorgun ilçesinde mevcut ihracatçılar ile ihracat potansiyeli olan firmalar ve üyelerine yönelik olarak hazırlanmış olan  “Dış Ticaret Bilgilendirme” Semineri programına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Dıvrak, Ekonomi Bakanlığı Uzmanları, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Temsilcileri, Türk Eximbank Yetkilileri, ilgili kamu kurum kuruluşları temsilcileri ve Sorgun TSO üyeleri katıldı.

Sorgun TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Dıvrak yaptığı açılış konuşmasında; Sorgun’un gelişmeye devam eden ve bununla birlikte hızlı bir büyümenin eşiğinde olan bir ilçe olduğunu,  altyapı olarak da ihracat potansiyelimizin geliştirilebileceğini söyledi.

Dıvrak konuşmasının devamında; “Ekonomik büyüme dış ticareti etkilediği gibi dış ticarette ekonomik büyümeyi etkilemektedir. Oda olarak ilimiz ve ilçemizin ihracatının artırılması bu dönemdeki hedeflerimizden biridir. Çünkü ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında sanayicilerimizin çok etkin bir rolü olacaktır. Bu bilgilendirme, bölgemizdeki ihracat bilincinin artırılması ve dış ticaret ile ilgili firmalarımızın dış ticaret konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmesine katkı sağlayacaktır dedi.

Başkan Yardımcısı Dıvrak konuşmasının sonunda organizasyona katılım ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: TSO, sogun, ibahim dıvrak, sorgun tso, sorgun son dakika, yozgat, yozgat haberi
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5