Haber Detayı
18 Nisan 2014 - Cuma 00:00 Bu haber 649 kez okundu
 
Sorgun Fenlisesi için İmzalar Atıldı
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin Yozgat'ın Sorgun İlçesi'ne yapmayı planladığı Fen Lisesi için protokol imzaları atıldı.
Eğitim Haberi


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat'ın eğitimdeki alt yapısının her geçen gün geliştiğini belirterek 2 milyon liraya mal olacak Fen Lisesi'nin Yozgat'a hayırlı olmasını diledi. Yozgat'ın Sorgun İlçesine Yeni Çeltek Kömür İşletmesi A.Ş. tarafından yapılacak Fenlisesi protokol imza törenine Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Sert ve Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun katıldı. Vali Yazıcı, " Enerji ve Tabi Kaynaklar Müsteşar Yardımcısı ve Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Sert ve Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun'a Yozgat eğitimine katkılarından dolayı  teşekkür ediyorum. Sorgun'a yapılacak Fen Lisesi için iki adım atılmış oluyor. İnşallah kısa zamanda Sorgun güzel bir esere kavuşmuş olacak. İlimize ve ilçemize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun ise  Yeniçeltek Kömür ve Madencilik AŞ olarak 60 yıllık geçmişi olan bir şirket olduklarını belirterek Yozgat'ta böyle önemli bir eğitim projesine katkıda bulunduklarından dolayı  memnun olduklarını söyledi.  Coşkun, "Bu sürçte başta Adalet ve Enerji Bakanımıza, yönetim kurulu başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimize, şirketimizde çalışan emekçi kardeşlerimize katıklarından dolayı teşekkür ederim.dedi.   Sorgun'da yapılacak eserin öncelikle işçilerin eseri ve onların emeğiyle ortaya çıkacağını belirten Coşkun, "Her yıl firma olarak ülkemizde bu manada eğitime, kültüre ve insanımıza hizmet noktasında katkı sağlayacak yeni eserler ortaya koyalım arzusundayız. Herkesin bu noktada dualarını rica ediyorum"diye konuştu. Konuşmaların ardından Fen Lisesi'nin yapımına yönelik protokole imzalar atıldı.  Vali Yazıcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İlker Sert ve Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun'a gümüş işlemeli Türk bayrağı ve ametis taşından yapılmış tespih hediye etti.   

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sorgun, Fenlisesi, için, İmzalar, Atıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5