Haber Detayı
11 Mayıs 2016 - Çarşamba 03:04 Bu haber 1003 kez okundu
 
Sorgun'da Aday Öğretmenlere Belediye ve Birimleri Tantıldı
Yozgat’ın Sorgun İlçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Çevreye Uyum Semineri” kapsamında 34 aday öğretmene Sorgun Belediyesi tanıtıldı.
Eğitim Haberi


Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Yardımcısı Hikmet Vural tarafından belediye faaliyetleriyle ilgili bilgilendirilen aday öğretmenler daha sonra belediye birimlerini gezdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çeşitli branşlarda ilk, orta lise ve dengi okullarda görev yapmaları için atamaları yapılan 34 aday öğretmene Sorgun Belediyesi hizmet birimleri tanıtıldı.

 

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Tefek ve Şube Müdürü Şerif Doğan önderliğinde Sorgun Belediyesi Meclis Salonu’na gelen 34 aday öğretmene, “Çevreye Uyum Semineri kapsamında” belediye hizmetleriyle ilgili bilgi verildi. Tanıtım programının ilk açılış konuşmasını yapan Sorgun Belediyesi Başkan Yardımcısı Hikmet Vural, öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu ifade ederek, “Bizi sizler yetiştirdiniz. Gelecek nesil de sizlerin elinde eğitim alacak. Hepinize bu ulvi görevinizde başarı diliyorum” dedi.

 

Belediye birimlerini gezerek belediyeyi tanıyan aday öğretmenleri daha sonra Belediye Başkanı Ahmet Şimşek makamında kabul etti. Şimşek, belediyenin sosyal faaliyetleri, çocuk ve yetişkin parkları, asfalt, muhtaç ailelere yardım gibi belediyelerin hizmetleri  hakkında bilgi verdi. Öğretmenlik mesleğinin en kutsal mesleklerin başında geldiğini ifade eden Başkan Şimşek, aday öğretmenlere mesleki yaşamlarında başarılar diledi.

 

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni uygulamasına tabi tutulan Aday Öğretmenler, haftanın 1 günü diğer kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ederek, çevre tanıma faaliyetlerini sürdürecek.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sorgun'da, Aday, Öğretmenlere, Belediye, ve, Birimleri, Tantıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5