Sorgun Belediyespor Voleybol takımı rakibine set vermedi
Haber
10 Kasım 2020 - Salı 17:00
 
Sorgun Belediyespor Voleybol takımı rakibine set vermedi
AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden takımımız Sorgun Belediyespor, Pazar günü evinde oynadığı Arhavi Voleybol maçını 3-0 kazandı.
Spor Haberi
Sorgun Belediyespor Voleybol takımı rakibine set vermedi

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden takımımız Sorgun Belediyespor, Pazar günü evinde oynadığı Arhavi Voleybol maçını 3-0 kazandı.

Kapalı Spor Salonu’nda 16 da başlayan maça 3 oyuncusu eksik başlayan Sorgun Belediyespor, birinci setin ilk dakikalarında rakibinin üst üste aldığı sayılarla 1-4 geride başladı.

Daha sonra oyunda dengeyi sağlayan takımımız Arhavi Voleybol’u yakaladı ve 5-4 öne geçti.

Cepeda ve Lazar Cirovic’in yer almadığı ilk sette 6 numaradan Danilo ve bloklardan Murat ile sayılar bulan Sorgun Belediyespor, ilk teknik molaya da 12-10 önde girdi.

Teknik mola sonrası her iki takımda karşılıklı sayılarla sete tutundular. Sorgun Belediyespor bir ara farkı 2 sayıya çıkarıp durumu 21-19 yapınca Arhavi ilk molasını aldı.

 

Mola sonrası rakibine göre daha iyi oynayan Sorgun Belediyespor ilk seti 25-22 kazanmasını bildi.

 

Maçın ikinci setinde Cepeda ile başlayan Sorgun Belediyespor oyuna ağırlığını koyunca, bir anda 4 sayılık bır seri yakaladı ve 4-0 öne geçince konuk ekip ikinci setin ilk molasını aldı. Moladan iyi dönen Artvin temsilcisi, farkı 2 sayıya indirip durumu 8-6 yapınca, bu kez biz mola almak zorunda kaldık. Mola sonrası biraz toparlanan takımımız, ikinci teknik molaya 12-9 önde girdi.

 

Moladan sayılarla dönen Sorgun Belediyespor farkı 5 sayıya çıkarıp 16-11 yaptı ve ikinci Arhavi molası da geldi.

 

Yapılın değişikliklerde takımımızı durdurmaya yetmeyince ikinci seti de 25-16 gibi açık bir farkla kazandık.

 

Maçın son seti ilk sette olduğu gibi oldukça çekişmeli geçti. Lazar Ciroviç’in de yer aldığı set karşılıklı sayılarla başladı. Sette Arhavi 8-5 öne geçince takımımız mola aldı. Mola sonrası toparlanan Sorgun Belediyespor önce rakibini yakaladı ve sonra da 15-13 öne geçti.

 

Rakibine oranla daha üstün olan Sorgun Belediyespor bu üstünlüğünü set sonuna kadar sürdürünce son seti de 25-22 kazanan ve üç puanı alan taraf oldu.

 

Maç önce 6 puanla 15’inci sırada bulunan Sorgun Belediyespor bu galibiyetin ardından puanını 9’a çıkardı ve puan cetvelinde de 12’inci sıraya yükseldi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
Etiketler: AXA Sigorta Efeler Ligi, Sorgun Belediyespor, Voleybol, Arhavi
Yorumlar
Haber Yazılımı