Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 20:50 Bu haber 243 kez okundu
 
Sorgun Belediyesi Sözcü gazetesinin manşeti sonrası açıklama yaptı
Yozgat’ın Sorgun İlçe Belediyesi Sözcü Gazetesinde çıkan haberle ilgili açıklama yaptı.
Gündem Haberi


Yozgat’ın Sorgun İlçe Belediyesi Sözcü Gazetesinde çıkan haberle ilgili açıklama yaptı.

 

Sorgun Belediyesi’nden yapılan açıklamada; "Son günlerde ilçemizde gündem olan 15/06/2020 tarihli meclis toplantımızla ilgili canlı yayın görüntülerinden hareketle “Sözcü Gazetesi’nde” yer alan bahse konu manşet tamamıyla bizim üzerimizden ülke gündemini saptırma amacı taşımaktadır.

 

Olayın özeti şu şekildedir: Yozgatlı gazeteci, sayın Saygı Öztürk’ün şahsımı telefonla araması üzerine, hemşehrilik hukuku çerçevesinde sosyal medya üzerinden yaptığımız canlı yayın hakkında kısa bir telefon görüşmesi yaptık. Olayın bir oylamadan ibaret olduğunu; zaten kararın onaylandığını, ancak “Cumhur İttifakı” içerisinde yer alan, başka partilerden seçilmiş meclis üyesi arkadaşların, faiz bahanesinin arkasına sığınarak ret oyu vermesinin bizi üzdüğünü; bunu doğru bulmadığımızı ifade ettik.

 

Sözcü Gazetesi ile bunun dışında herhangi bir temasımız, röportaj teklifi veya talebimiz olmamıştır. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden çekilerek haberleştirilen ve manşete taşınan olayın, ülke gündemini tutacak ve manşet olabilecek nitelikte bir haber olduğunu düşünmemekteyiz. Bizim üzerimizden vuruş yapmak isteyen ve bu vuruş için bizi kullanmaya çalışan Sözcü Gazetesi’nin yaklaşımını manidar bulmaktayız.

 

Ülkemizin yaşamakta olduğu bu zorlu süreçte, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın ülkemizin ali menfaatler ve bekası için; fedakârlıkla yürüttüğü “Cumhur İttifakı’na” halel getirecek bu tür paylaşımları haberciliğin ötesinde bir algı oluşturma çabası olarak görüyoruz. Hele hele bu salvoların bizim üzerimizden yapılmasını kabullenmiyoruz. Bu kötü niyetli çabalara bizim alet edilmemizi tamamıyla fırsatçılık olarak değerlendiriyoruz.

 

Cumhur İttifakı’na sonuna kadar bağlı olduğumuzu ve kimsenin bu ittifaka zarar vermesine fırsat vermeyeceğimizi, Kamuoyunun ve Sorgunlu hemşehrilerimin bilgisine saygıyla sunarım.."

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: sözcü gazetesi, sorgun belediyesi, erkut elinci, faiz, kredi
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5