Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 02:10 Bu haber 1015 kez okundu
 
Sorgun 2'nci Tarım Fuar Açıldı
Bu yıl ikincisini gerçekleştirilen ve 22-25 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan Sorgun Tarım Fuarı Yozgat’ın Sorgun ilçesinde düzenlenen törenle açldı. Yozgat ve Sorgunla birlikte çevre ilçelerinde ekonomisine katkı sağlayacak olan Tarım fuarına 150 bin katılımcının üzerinde ziyaretçi bekleniyor.
Ekonomi Haberi


Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan yaptığ açıklamada; “Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Sorgun Tarım Fuarının katılım olarak geçen yıl 150 bin civarında 1’nci Tarım Fuarımıza katılım olmuştu. İnşallah bu seneki hedefimiz bunun üzerinde olacağını düşünüyoruz. 150 bin kişi ziyaretçi sayısını geçeceğini düşünüyoruz. Tarım Fuarındaki gayemiz amacımız dünyanın Yozgat ve Sorgun’u hem Türkiye bazında hem de dünyaya tanıtmak. Tanıtırken de gayemiz amacımız burada hem bir ticaret ticaretin yanı sırada teknolojiyle tarım yapan kişileri buluşturmak, yeniliklerle tanıştırmak. Önümüzdeki yıllar ise bu fuarı tekrar yapmayı düşünüyoruz hem alet ekipman ve katılmcılar açışından da daha kapsamlı olacağını düşünüyoruz biz. Türkiye genelinden katılım var, şuanda 106 firma tarafından katılımcı var. Özellikle katılımcılara katılan firmalara teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, “Yozgat’ımız Türkiye’nin tarım alanında önde gelen illerinden bir tanesidir. Sorgunda bu manada tarım potansiyeli yüksek bir şehrimiz. Şeker pancarı fabrikamız var. Dolayısıyla bu tip fuarlar çiftçilerimizin yeni alet edevatları, yeni teknolojileri görmeleri açısından büyük avantaj sağlıyor. Bunun yanında diğer illerden gelen fuarda satış standı kuranlar diğer misafirlerimizde Sorgun ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bu da dolayısıyla hem ilimize hem de çevre ilçelere büyük bir katkı sağlıyor. Geçen senen birincisi yapıldı bu sene ikincisi yapıldı. Bundan sonraki senelerde daha büyük daha gelişmiş fuarlar bekliyoruz. Hem Yozgat’tan hem Sorgun’dan. İnşallah hem Sorgunumuz, hem çevre ilçelerimiz hem Sarıkaya’mız, hem de Yozgat’ımız tarım potansiyeli olduğu kadar diğer sektörlerde de yüksek potansiyele sahip bir il. Bu potansiyeli açığa çıkartıp hem Türkiye’nin sorunu olan işsizliği azaltmak ve Yozgat ekonomisini hak ettiği yere getirmek hepimizin görevi. Bu fuarlarda ona hizmet eden organizasyonlar. Bu manada Sorgun Kaymakamına, Sorgun Belediyesine, Sorgun Ticaret Odasına ve katkısı olan tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kayseriden gelen bir esnafta geçen yıl ilki düzenlenen fuara da katldıklarını ve bu yıl tekrardan geldiklerinde müşterilerininde hazır olduğunu memnun kaldıklarını söyledi.

Ayrı bir firma yetkiliside fuar alanının çok güzel olduğunu söyleyerek memnun kaldıklarını dile getirdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sorgun, 2'nci, Tarım, Fuar, Açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5