Haber Detayı
12 Ekim 2015 - Pazartesi 14:18 Bu haber 1364 kez okundu
 
SORGED Polonya'da
Polonya Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Türkiye, Almanya, Slovenya, İtalya ve Romanya Ülkelerinin ortak olduğu “STOP BULLYING” isimli proje 5-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Kazimierz Dolny şehrinde gerçekleştirildi.
Kültür Haberi


Yozgat’ın Sorgun ilçesinde faaliyetlerini sürdüren SORGED Derneği gençleri ücretsiz yurt dışına göndermeye devam ediyor.

Projeye Yozgat’ın Sorgun ilçesinde faaliyetlerini sürdüren SORGED Dernek Başkanı Halil Uğuz ve İngilizce öğretmeni Mustafa Yeşiloğlu katıldı. Dernek Başkanı Uğuz yaptığı açıklamada; “Projenin en önemli konusundan biri olan çocuklar ve gençler üzerindeki şiddet, zorbalık ve bağımlılığı üzerlerinden atabilmeleri için yaygın eğitim metotları kullanılarak Panel, Atölye çalışmaları, Seminerler ve ilgili kurumlara ziyaret yapıldı. Ayrıca ülkeler kültür geceleri düzenleyerek birbirlerinin kültürlerini, yemeklerini, yöresel danslarını tanıtıldı” dedi.

Projenin diğer bir önemli amacı ise; Gençler arasında dayanışmayı geliştirmek ve hoşgörüyü teşvik etmek olduğunu söyleyen Uğuz, “Çünkü ülkelerin birbirlerine özellikle Türkiye ye karşı bir ön yargı bulunmakta. Bu projelerle farklı din, dil, ırktan insanlar aynı amaçla bir araya gelerek birbirleriyle kaynaşmalarını sağlanıyor ve ön yargıların kırılıp yabancı düşmanlığı da önlemiş oluyor. Ayrıca proje sonucunda Derneğimiz tarafından diğer ülkelerle tekrar işbirliği yapılarak yeni bir proje yazılmasına karar verilmiştir” diye ifade etti.

Dernek Başkanı Uğuz son olarak; “Derneğimiz bu tür projelere devam edip Yozgat’taki gençleri ücretsiz yurt dışına göndermeye devam edecektir. Toplamda bu yıl 27 genci ücretsiz yurt dışına göndermiştir. Yine 20-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Polonya ülkesinde 2 arkadaşımız Demokrasi ile ilgili farklı bir projeye katılacaklardır” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: SORGED, Polonya'da, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Anketler
Yozgat Belediye Başkanı Kim Olmalı
Anketler
Sorgun Belediye Başkanı Kim Olmalı
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5