Haber Detayı
18 Mart 2016 - Cuma 18:56 Bu haber 1351 kez okundu
 
SORGED'den Yine Muhteşem Proje
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından hazırlanan günlük 8 saat 3 gün sürecek olan “Gençlere Yeni Nesil İş Bulma Stratejileri ve Mülakat Teknikleri Eğitimi” Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından kabul edildi. Konferans Sorgun Meslek Yüksek Okul Konferans salonunda gerçekleşecek.
Eğitim Haberi


Yozgat’ın Sorgun ilçesinde SORGED tarafından alanında uzman 3 farklı eğitmen tarafından 22-23-24 Nisan 2016 tarihleri arasında 3 gün süreyle Yozgat bölgesinde ikamet eden,  Üniversite mezunu yada son sınıf öğrencisi, Yüksekokul ve üzeri Eğitim Mezunu seviyesine sahip 18-29 yaş arası işsiz 50 gence kariyer planlaması, iş ve meslek konusunda rehberlik, özgeçmiş hazırlama, iş bulma araçları hakkında bilgi verme, kariyer planı hazırlama, iş görüşmesi teknikleri, liderlik gibi yeni nesil iş bulma stratejileri ve mülakat teknikleri eğitimi verilecek.

Gençlerin kaygıları sınav öncesinde başlamakta ve üniversiteli olmalarıyla kaygıları bitmemekte, öğrenim hayatı boyunca da birçok faktör kaygıları üzerinde etkili olacak olan diyen SORGED Başkanı Halil Uğuz, “Eğitim okul hayatının son yıllarında üniversite öğrencilerinde, en büyük kaygı kaynağı gelecek endişesi ve bununla bağlantılı olarak bir iş sahibi olma diğer bir ifadeyle işsizlik kaygısı baş göstermeye başlamaktadır” dedi.

Dernek Başkanı Uğuz yaptığı açıklamada; “Günümüzde Üniversite mezunu gençler de ciddi boyutlarda işsizlik problemi ile karşı karşıyadır. Üniversite mezunu gençler arasında yüksek olan işsizliğin en önemli sebeplerinden birisi de pek çok mezun gencin, iş gücü piyasasında kendisi için ne gibi işlerin mevcut olduğu ve bu işler için ne tür becerilerin ve eğitimin gerekli olduğu konusunda çok az bilgi sahibi olmasıdır. Gençler nerede, ne şekilde iş arayacağını bilememektedirler.

Bu eğitim kapsamında alanında uzman 3 farklı Eğitmen tarafından 22-23-24 Nisan 2016 tarihleri arasında 3 gün süreyle Yozgat bölgesinde ikamet eden,  Üniversite mezunu yada son sınıf öğrencisi, Yüksekokul ve üzeri Eğitim Mezunu seviyesine sahip 18-29 yaş arası işsiz 50 gence kariyer planlaması, iş ve meslek konusunda rehberlik, özgeçmiş hazırlama, iş bulma araçları hakkında bilgi verme, kariyer planı hazırlama, iş görüşmesi teknikleri, liderlik gibi yeni nesil iş bulma stratejileri ve mülakat teknikleri eğitimi verilecektir.

Eğitim Günlük 8 Saat, Toplamda 3 Gün ve 24 Saat sürecektir. Eğitim Sorgun MYO Konferans salonunda yapılacaktır. Eğitim Ücretsizdir. Katılımcılara Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) onaylı Sertifika verilecektir” diye sözlerine ekledi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: SORGED'den, Yine, Muhteşem, Proje,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5