Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 09:25 Bu haber 1010 kez okundu
 
Son Nöbet Coşkuyla Noktalandı
15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları meydanlara çağırmasının ardından Yozgat’ta da Cumhuriyet alanını dolduran vatandaşlar 26 gün süren nöbetin bitimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dev ekrandan dinleyerek sonlandırdı.
Gündem Haberi


15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla vatandaşların meydanlardaki nöbeti, 10 Ağustos’a kadar sürdü. Nöbetin 27’nci günü, meydanlardaki nöbetin final günü oldu.

Yozgat Cumhuriyet Alanı nöbetin son günü yine yoğun günlerinden birini yaşadı.

Vatandaşlar nöbetin ilk günü gibi heyecanlı, dinamik, bir ve beraberdi. Nöbetin son gününde organizasyonu Yozgat Belediyesi üstlendi. Alan, genç, yaşlı, kadın, erkek, çoluk, çocuk demeden yine akın akın vatandaşların uğrak yeri haline geldi. Nöbetin son günü de meydandaki manzara değişmedi. Coşkulu kalabalık hep bir ağızdan elde bayraklar, dilde tekbirlerle hain darbe girişimine karşı haykırdılar.

Nöbetin son gününde vatandaşlar yine alanı doldurdu. Vatandaşlar nöbete ailecek gelerek destek verdi. İlk günden bu yana olduğu gibi vatandaşlar, Cumhuriyet Alanı’nda kimi ailecek oturarak kimi de ellerinde bayraklarla coşkuyla hain girişime karşı sesini yükseltti. İlk günden beri meydanları boş bırakmayan yaşlı dede ve nineler de nöbetin son gününde alandaydı.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, nöbette olan vatandaşlara teşekkür etti. Herşeyin bir sonunun olduğuna dikkat çeken Başkan Arslan, “Dik duruşumuzu hiç bozmadan bugüne kadar geldik. Her şeyin bir sonu var. Artık bu nöbetlere bir son vereceğiz. Yaklaşık 1 aydır meydanda bütün partilileriyle hep birlikte devletiyle milletiyle birlikte burada olduk. İnandığımız değerlerin arkasında olduk. Cumhurbaşkanımızın ve seçtiğimiz hükümetin arkasında olduk. Bugün inşallah evlerimize gideceğiz. Ama gözümüz bu meydanlarda olacak. Çünkü hiç kimse bir daha böyle şeye kalkışmaya, hainliğe cesaret edemesin diye gözümüz burada olacak. 15 Temmuz’da bu millet öyle bir ayağa kalktı ki devletiyle milletiyle kalktı ki bundan sonra hiç kimse hiçbir güç böyle kalkışmaya kalkamayacak. MHP’liler, CHP’liler, BBP’liler, Demokrat Partililer, Saadet Partililer, millet olma şuuruyla bir araya gelerek darbecilere karşı milli birlik sergilediler” dedi.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç milletin demokrasiye sahip çıkma azminin kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. 15 Temmuz gecesi yaşanılan darbe girişimini milletin iradesiyle püskürtüldüğüne dikkat çeken Vali Yurtnaç, “15 Temmuz’dan beri beraber olduk. İlk günden itibaren buraları doldurdunuz. Cumhurbaşkanımız direnin dedi direndik, ölün deseydi hep birlikte ölecektik. O günler gönlümüzde beynimizde not düştü. Cumhurbaşkanımız sokağa çıkın dediğinde birisi topu, tabancası tankı olmadan tankın altına girdi. Bir tanesi yumruk yaptı vuruldu. O vurulan kişi Yozgatlıydı. Bir delikanlı harçlığını Cumhurbaşkanımıza gönderdi TBMM tamir olsun diye. Utkutan ailesini de kendisini de tebrik ediyorum. Geleceğimizin garanti altına alındığını görüyorum. Herkes olarak Kürdü, Türkü, Çerkeziyle dedik ki biz milletiz. Ölüme gülümseyerek giden bir millet var. Demokrasinin gücünü gösterdiniz. Türkiye’de darbeler, ihtilaller oldu, muhtıralar oldu. Vatandaşımız seyretti. Ama bu millet sevdiği insanları, yönetimin arkasında durduğunu gördük. Burada yaşlı amcalarım, başörtülü annelerim hep birlikte seçtikleri yönetimin arkasında kale gibi durdular. Yenikapı’ya 5 milyon kişi gidince felekleri şaştı. Bu millet devleti ve yönetimi ile bir ve beraberdir” diye konuştu.

Cumhuriyet Alanı’nda toplanan vatandaşlar, Ankara Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen dev mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasını dev ekrandan canlı takip etti. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını vatandaşlar dikkatle dinledi

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Son, Nöbet, Coşkuyla, Noktalandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5