Haber Detayı
05 Ağustos 2016 - Cuma 12:21 Bu haber 677 kez okundu
 
Şölen Sünnetle Başladı
Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Uluslararası Sürmeli Kültür Sanat ve Sosyal Etkinlikleri, sünnet şöleni ile başladı.
Gündem Haberi


Geçen hafta Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesinde sünnet edilen 103 çocuk, şenlik öncesinde otobüslerle şehir turu atıp, aileleriyle birlikte şehitliğe giderek şehitler için dua okudular. Ardından Cumhuriyet Alanı'ndaki şölene geçen minikler, burada dağıtılan etli sünnet pilavından tattılar.  Hep birlikte hatıra fotoğrafı çekilen miniklerin ardından Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu sahneye çıkarak, Azeri dans figürlerini sergiledi.

Sürmeli Kültür Sanat ve Sosyal Etkinliklerinin 17’ncisini düzenlediklerini  ve bu etkinliklerin çerçevesinde 103 çocuğun sünnet edildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu süreç malum. Ama bir takım sosyal kültürel etkinliklerinde devam etmesi kaçınılmaz oluyor. Bu etkinlikler kapsamında açılış programımızda yavrularımızın sünnet merasimi ve sonrasındaki sevinçlerini, heyecanlarını beraberce yaşamak istedik. Bu tür aktiviteler birliğimizi bütünlüğümüzü pekiştiren çalışmalardır. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozdurmasın” şeklinde konuştu.

Etkinlik çerçevesinde konuşan Vali Kemal Yurtnaç Sürmeli Kültür Sanat ve Sosyal Etkinliklerine katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Vali Yurtnaç, “ Nasibimizde, bu sene Yozgat’ta bu güzel etkinlikte sizlerle beraber olmak varmış.  Biliyorsunuz hayat böyle çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Bir tarafta acılarımız, bir tarafta sevinçlerimiz var. Ama devlet ve toplum hayatı bunun beraber gitmesini gerektiriyor. Dolayısıyla acılarımızı da sevinçlerimizi de birlikte yaşayacağız. Millet olma bilinci ve şuuru bunu gerektiriyor” dedi.

Yozgat’taki sosyal ve ekonomik hayattaki hareketlilik ve enerjinin yeterli olmadığını ve bu hareketliliği artıracaklarının altını çizen Vali Yurtnaç şunları söyledi;

“Yozgat’ta göreve başladığımda şunu ifade etmiştim, ‘Yozgat’ı hareketlendireceğiz, Yozgat’ı dışarı açacağız.’ Yozgat’a dışarıdan gelenlerin istatistiğine baktım, yerli turist bin, yabancı turist 100 bile değil. Yani 50-60 civarında. Biz, bu hareketliliği önümüzdeki süreç içerisinde fazlalaştıracağız. Bu tür kültürel etkinliklerle fazlalaştıracağız. Belediyemize yaptığı bu kültürel etkinlikten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum”

“Yozgat Halkı Bir Kahramanlık Gösterdi, Türk Halkı Büyük Kahramanlık Gösterdi”

15 Temmuz'un Türkiye tarihine geçtiğini kaydeden Vali Kemal Yurtnaç “Bu ülkede 15 Temmuz’dan sonra bir bedel ödendi. Bu bedeli de hep beraber ödedik. Türkiye tek yumruk olarak kahramanlık gösterdi. Özelde ise Yozgat, Yozgat halkı bu kahramanlığın altına kendi imzasını da attı. Bu günleri, yaşadığımız acıları ve sevinçleri paylaşacağız. Acılar paylaştıkça azalırken, mutluluklar da paylaştıkça çoğalır. Biz ülke ve Yozgat olarak bunu sağlayacağız.  Yozgat’ta da bu tür kültürel ve sosyal etkinlikleri devam ettireceğiz. Devam ettireceğiz ki Yozgat’ta hareketliliği sağlayacağız ”diye konuştu.

İnsanın hayatında en önemli üç olaydan birinin sünnet olduğunu ifade eden Yurtnaç, “Sünnet çocuklarımızın erkekliğe adım attığı ilk gündür. Ben ailelerimizi tebrik ediyorum. Allah daha büyük mürüvvetlerini göstersin. Buraya katkı sağlayan konuklarımızı ve yurt dışından gelen ekiplerimizi tebrik ediyorum. Başta belediye başkanımız olmak üzere, belediye çalışanlarımız, belediye teşkilatımızı da tebrik ediyorum. Güzel bir etkinlik olsun diliyorum. Önümüzdeki yıllarda da çok daha hareketli, cıvıl cıvıl halkla birlikte bu etkinliklerin devam etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Programa Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Vali Yardımcıları Yavuz Güner ve Gökhan İkitemur, Belediye Başkanı Kazım Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Şölen, Sünnetle, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5