Haber Detayı
26 Aralık 2015 - Cumartesi 12:03 Bu haber 1026 kez okundu
 
SGK'dan Arızalı Cihaz Atağı
Sigortalı ve yakınlarına verilen tıbbi cihazlar, kişilerin tedavi sürecinin sona ermesinin ardından kuruma iade edilmektedir diyen Sosyal Güvenlik Yozgat İl Müdürü Nejat Deniz, “İade edilen bu cihazların bakımı, onarım ve dezenfekte edilmesi hususlarında yetkili firma ile teknik sözleşmemiz yenilenmiştir” dedi.
Sağlık Haberi


Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü stoklarında bulunan ve kullanılamayan oksijen tedavisi cihazları,  yapılan teknik sözleşme sonrasında hastalarca yeniden kullanılabilir hale getiriyor.

 

Konu hakkında bilgi veren Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz şunları söyledi, “Uyku apnesi, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan (Oksijen Konsantratörü, BPAP, CPAP, Auto CPAP, Ev tipi Ventilatör, Aspiratör gibi) oksijen tedavisi cihazları, sağlık yardımlarından yararlanmaya müstahak olan kişilere kurumumuz tarafından temin edilmektedir” dedi.

 

Sigortalı ve yakınlarına verilen bu nitelikteki tıbbi cihazlar, kişilerin tedavi sürecinin sona ermesinin ardından kuruma iade edilmektedir diyen İl Müdürü Deniz, “İade edilen bu cihazların bakımı, onarım ve dezenfekte edilmesi hususlarında yetkili firma ile teknik sözleşmemiz yenilenmiştir.Yapılan sözleşmeyle, TSE standartlarında ve hizmet yeterlilik belgelerine göre arızalı olup olmadıkları kontrol edilmekte, arızalı olanların parça değişimi ve onarımı yapılmakta, sarf malzemeleri değiştirilmekte, en önemlisi de çalışıyor durumda olsalar dahi bu cihazların dezenfeksiyonu yapılarak steril hale getirilmektedir” diye söyledi.

İl Müdürü Deniz ayrıca; “Yapılan bu sözleşme ile birlikte hem kurumumuz sağlık harcamasında tasarruf sağlamış olmakta, hem de hastalarımız güvenilir ve garantili bir cihazla tedavi edilebilmektedir” diye ifade etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: SGK, arızalı cihaz, yozgat, yozgat haber, yozgat haberi, yozgat haberleri
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5