Haber Detayı
10 Eylül 2016 - Cumartesi 19:12 Bu haber 614 kez okundu
 
Sarıkaya'ya Yakışacak
Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde ön çalışmaları büyük bir titizlikle devam eden galericiler sitesi ve yeni terminal binasının yapımı için düğmeye basıldı.
Gündem Haberi


Sarıkaya - Sorgun yolu üzeri 2.km' de üçerler un fabrikası yanına konuşlandırılacak olan Sarıkaya Oto Galericiler Sitesi ve Terminal tesisleri 15 blok bulunuyor ve her blokta 4 adet işyeri yer alıyor. İşyerlerinin iç kısmı asma katları ile birlikte toplam 89 metrekareden oluşuyor.

Öncelikle galericiler sitesinin plan ve proje çalışmaları detaylı bir şekilde yapılarak ilk aşama tamamlandığını söyleyen Başkan Açıkel; ilçemizde sözünü vermiş olduğumuz iki projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Başkanı Açıkel ayrıca, " Yapımına başladığımız Sarıkaya Oto Galericiler sitesi ve yeni terminal ilçemizin çehresini değiştirecek çok önemli projeler olmakla birlikte ilçemizde bu işle uğraşan esnaflarımız içinde bir fırsattır. Öncelikli hedefimiz oto alım satımı ile uğraşan ve galericilik yapan her esnafımızın kendisine ait bir işyerinin olması. Galericiler sitesinde içerisinde 60 adet işyeri olan, açık ve kapalı alanı toplam 189 metrekare olan 15 blok bulunuyor. Ayrıca oto galericiler sitemizin hemen yanı başına da yeni terminal binamızın inşasına başlayacağız" diye konuştu.

Yapımına başlanan Sarıkaya Oto Galericiler Sitesi ve Terminal tesisleri Sarıkaya - Sorgun yolu üzeri 2.km' de üçerler un fabrikası yanında yer alıyor. İlk etapta ilçede galericilik yapan bütün esnafların galericiler sitesinden en az bir adet işyeri alarak hiçbirinin mağdur olmaması ve işyeri sahibi olmaları amaçlanıyor. Galericiler sitesinde toplam 15 blok bulunuyor ve her blokta 4 adet işyeri yer alıyor. İşyerlerinin iç kısmı asma katları ile birlikte toplam 89 metrekare, dış kısımları ise iki cepheden oluşuyor ve 100 metrekare bir alana sahip.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sarıkaya'ya, Yakışacak,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5