Haber Detayı
11 Ekim 2016 - Salı 02:01 Bu haber 1020 kez okundu
 
Sarıaya'ya Can Katacak
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç Sarıkaya İlçesinde bulunan Fizik Tedavi Yüksek okulunda incelemelerde bulundu. Yurtnaç; “Bozok Üniversitesinin ilçede açacağı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulunun faydalı olacağını söyledi.
Eğitim Haberi


Sarıkaya ilçesinde incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’a, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ilçe heyeti eşlik etti.

Sarıkaya Fizik Tedavi Yüksek okulunda incelemeler esnasında Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey yüksekokulun altyapı ve fiziki durumu hakkında Valisi Yurtnaç’a bilgi verdi.

YÜKSEKOKUL SARIKAYA’YA CAN KATACAK

Vali Yurtnaç, incelemelere ilişkin yaptığı açıklamada Sarıkaya ilçesinin gelişmeye istidadı olan bir ilçe olduğunu belirterek Bozok Üniversitesinin ilçede açacağı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun faydalı olacağını söyledi.

Yurtnaç; “Burası hareketli bir ilçe. Bu ilçenin geleceğine yapılmış güzel yatırımlar var. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yaptırılmış olan öğrenci yurdu ile öğrencilere barınma imkânı da sunulmakta. Yapanların ellerine sağlık. Biz bundan sonra buranın tanıtımını ve mevcut halinde daha ileriye gitmesi için çalışmalar yapacağız.  Yüksekokul buraya can katacaktır.” dedi

YÖK’TEN ONAY ÇIKTI

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey de; “Sarıkaya ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun YÖK ve Bakanlar Kurulu onayından çıktığını ve resmen kurulduğu bilgisini verdi.

KADRO ŞUBAT AYINA KADAR TAMAMLANACAK

Yüksekokulun idari kadrosunun oluşumu için gerekli adımların atıldığı belirten Rektör Karacabey,  akademik kadronun ise 2017 yılının şubat ayına kadar tamamlayarak yüksekokulun önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazır hale getirileceğini ifade etti.

Rektör Karacabey açıklamasının devamında  “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Sarıkaya’nın doğal kaynaklarına uygun bir yüksekokul. Sarıkaya ile özdeşleşecek münhaldedir. Bu yönüyle özellikle son dönemde 2006’dan sonra kurulan üniversitelerin misyonlarını bulundukları şehir ile özdeşleştirmeleri konusunda uygun bir yüksekokulumuzdur. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sarıaya'ya, Can, Katacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5