Haber Detayı
27 Temmuz 2016 - Çarşamba 14:57 Bu haber 1928 kez okundu
 
Saraykent'te Askere Gidecek Gençlere Asker Gecesi Düzenlendi
Yozgat’ın Saraykent İlçesinde 1996/3 tertip olarak vatani görevini yapacak asker adayları için “Kına Gecesi” düzenlendi.
Özel Haber Haberi


Saraykent Belediyesi’nin ev sahipliğinde, ilçedeki düğün salonunda yapılan gecede ilçe halkı asker adaylarını yalnız bırakmadı. Kına gecesinde saça kına yakma geleneği de yaşatıldı. Anneler evlatları vatana kurban olsun diye önce saçlarına sonra avuç içlerine kına yaktı. Edilen duaların ardından asker adayları gönüllerince eğlendi.

Duygulu anların da yaşandığı gecede konuşan askek adayları; “bizler darbecilere değil vatana asker olmak için gidiyoruz” dediler.

Asker Adayı Genç, 1996/3 olarak askere gidiyorum. Çok mutluyum. Vatana canımız feda. Vatanımız için can vermeye hazırız. Yozgat evladı olarak bu yola düştük. İnşallah sağ salim görevimizi yapıp gelmeyi istiyoruz.

Asker Adayı Genç, 20 yaşında askere gidiyorum, vatana, millete hayırlı evlat, asker olmak için gidiyorum. Vatanımız için canımız feda. Darbe olayları oldu. Bu olaylar içerisinde çoğu masum askerlerimiz öldü. Biz de canımızı feda etmek için hazırız, her şeye hazırız. Gerçek Türk askeri Müslüman Türk kardeşi için kurşun sıkmaz, biz de onun için gidiyoruz, vatanımızı korumak için gidiyoruz.

Saraykent Kaymakamı Murta Kaplay yaptığı açıklamada; “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralılara şifalar diliyoruz. Askere göndereceğimiz gençlerimiz var. Geçen hafta yaşanan süreçte askerlerimiz büyük bir baskı altına alındı. Askerlikle ilgili lanet FETÖ Örgütü’nün ve FETÖ grubunun askerle ilgili yanlış bir izlenimi oldu. Askerlerimizin maalesef yanlış bir izlenim sonucu asker ocağı Peygamber ocağı olmaktan çıkıp terör örgütü ocağı gibi gösterilmek istendi. Ama bizim kalbimizle bildiğimiz asker ocağımız Peygamber ocağıdır. Biz yavrularımızı peygamber ocağına göndereceğiz, biz onları FETÖ grubunun ocağına göndereceğiz. İnşallah milletimizle bu süreci atlatacağız, hep beraber askerlerimizle vatanımızı koruyacağız ve o tür gruplara pabuç bırakmayacağız. İnşallah bu süreci atlatacağız ve milletimiz milli iradeye sahip çıkacak” dedi. 

Belediye Başkanı Ahmet Öcal ise; “1996/3 tertip askerlerimize hayırlısıyla vatani görevlerini yapmayı Yüce Mevla’dan diliyorum, başkomutanımıza layık birer asker olmalarını istiyorum. Kardeşlerimiz bu olan olaylardan sonra vatanına, milletine daha çok sahip çıkacak, inşallah bu kahpeliğe meydan bırakmayacak” diye ifade etti.

Asker Annesi: Bunlar Müslüman’a kurşun sıkan Türk askeri olamaz. Ben bir gazi eşiyim. 1974 askerinin gazi eşiyim, böyle insanları kınıyor, lanet ediyorum. Askerlerimize hayırlı teskereler diliyorum. Düşman olmasınlar kardeş olsunlar, bayrağımızla gidip bayrağımızla gelsinler.

Asker Babası: Ben bir asker babasıyım. Bozok Yaylasının yiğidini gönderiyorum. Köpeklere hizmet etsin diye değil Türk milletine hizmet etsinler diye gönderiyorum. Bu itlere de derslerini bizim tosunlarımız verecek Allah’ın izni ile.

Asker Babası: İnşallah gençlerimiz vatana, millete hayırlı askerlikler yapar. Tüm ülkemize faydalı olurlar. Saraykent’ten tüm Türkiye’ye sesleniyorum; yurdumuzu, bayrağımızı, milletimizi yıkmak, parçalamak isteyenlere karşı bizim evlatlarımız feda olsun, her şeyimiz feda olsun.

Asker Babası: Bayrağına, vatanına, atasına saygılı bir asker ve vatanı için gerekirse seve seve canını vermeye hazır olduğuna emin olarak gönderiyorum oğlumu. Alnı ak, yüzü ak, gönlü pek olarak gitsin ve sağlıklı, sıhhatli ailesine Cenab-ı Allah eriştirmeyi nasip etsin.

Asker Annesi: Benim oğlum askere gidiyor, o adi şerefsizlere haddini bildirecekler inşallah.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Saraykent'te, Askere, Gidecek, Gençlere, Asker, Gecesi, Düzenlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5